Dzieci w szkole nie przepadają za czytaniem? Nie wiesz na jakim etapie czytelnictwa są? Istnieje na to rada. Społeczność to istoty które budują kulturę. Przesądzają o tym jakie cechy będzie ona przedstawiać, jakie treści będą popularne. Książki jako raczej przestarzała rzecz, czytane są, lecz bez entuzjazmu a także nieczęsto. Powiększenie potrzeby czytania da się spełnić z pomocą jego promowania, czego przykładem jest Wyzwanie 52 książki w 2016 roku.

Dla niewtajemniczonych - Challenge 52 książki to akcja, mającą na celu zachęcanie do czytania jak największej liczby książek w ciągu roku. Zainteresowane osoby zgłaszają swoje uczestnictwo i ich celem jest przeczytanie 52 książek w roku, to jest przeciętnie jedna pozycja tygodniowo. Przeczytanymi książkami możemy się pochwalić na profilu facebooka akcji.

Choć dzieci już w pierwszej klasie umieją czytać i to nieraz wymagające teksty, to nauczyciele nie zauważają tego - a może nie chcą zauważać? Co się dzieje z czytelnictwem nauczyciela? Czy dosyć dużo czasu poświęca na samokształcenie, czy edukację ustawiczną? Samodzielne czytanie literatury przez nauczyciela jest ważkim czynnikiem w procesie edukacji. Nauczyciel jest osobą, z którą dzieci w pierwszych latach nader mocno się identyfikują jak również bardzo mocno ufają temu co mówi. Wobec tego nauczyciel ma znaczne pole do popisu by uformować miejsce dla książek w świecie technizacji. Starczy, że sam będzie po nie sięgał, będzie podpowiadał uczniom tytuły, będzie prowadził z nimi ciekawe rozmowy na tematy związane z książkami. Wówczas zacznie spostrzegać, iż niektóre dzieci już dawno przerosły poziom czytanek, które im serwują. Być może spróbuje dostosować poziom czytanki do indywidualnych potrzeb uczniów.

Pedagog może być osobą, która może nasycić potrzebę czytelnictwa dzieci. Wystarczy, iż sam zainteresuje się choć trochę literaturą. Uczniowie będą go naśladować i będą kształcić się razem z nim, zrozumieją jak ważna jest książka w życiu, jak wiele wartości niesie ze sobą i co dobrego dziecko zdoła z niej wyciągnąć dla całego swojego życia. Książki rozszerzają horyzonty myślowe i budują nowe tory dla neuronów. Pomóż rozwijać się młodym umysłom. Stań się wzorem do naśladowania - zgłoś swój udział w Wyzwanie 52 książki na bieżący rok.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.