Posiadanie ogrodu jest marzeniem wielu ludzi. To miejsce,  którym można naprawdę odpocząć zrelaksować się. Ogród daje też nam wymierne korzyści. W czasach kryzysu uprawa własnych warzyw pomoże znacznie odciążyć budżet domowy. W związku z tym warto mieć własny skrawek ziemi na którym posadzi się marchew, ziemniaki, cebulę i pietruszkę.

Przed wyborem miejsca na ogród, należy się dobrze zastanowić, bo właśnie od tego zależy powodzenie przyszłych upraw. Istotne jest światło i ciepło. Należy więc unikać miejsc zacienionych dużymi krzakami i rozłożystymi drzewami, gdyż one zabierają potrzebne warzywom wodę i substancje odżywcze. Należy też upewnić się, czy teren jest dobrze drenowany. Ogród powinien być skierowany na południe. Należy unikać tworzenia ogrodu w niskich miejscach, gdzie woda zatrzymuje się i nie przepływa.

Wymarzony ogród powinien być łatwo dostępny, aby prace związane z uprawą przebiegały bez większych problemów. Jeśli znajduje się on w strefie narażonej na silne, przeciągłe wiatry należy zabezpieczyć go ogrodzeniem, np. żywopłotem.

Któż nie chciałby mieć kawałka własnej ziemi, aby móc zasadzić na niej warzywa. Okazuje się, że w praktyce sprawa jest trochę trudniejsza. Trzeba posiąść niezbędną wiedzę, aby radzić sobie jako ogrodnik amator. Ale warto pójść za słowami wyrażonymi w przysłowiu: „Dla chcącego-nic trudnego”. Zasadniczą sprawą jest przygotowanie terenu. Grunt jest bowiem najważniejszy. To on decyduje o przyszłych uprawach. Już od października do pierwszych dni marca warto zająć się przygotowaniem ziemi pod zasadzenie nasion warzyw. Na ogół większość terenów nadaje się pod uprawę warzyw pod warunkiem przestrzegania określonych zasad. Ważne jest właściwe rozkopanie ziemi. Kopanie dzieli się na głębokie i powierzchowne.

Pierwsze dokonywane jest na terenach nigdy nie uprawianych lub które potrzebują odnowy. Przed rozkopaniem dobrze jest usunąć chwasty tak, aby nie zostały wprowadzone do ziemi podczas tej operacji. Po rozpulchnieniu terenu można przystąpić do nawożenia, aby w ten sposób przygotować ją na wiosnę.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.