Czytanie to nie tylko sposób na przyjemne spędzanie wolnego czasu, lecz również pożywka dla  umysłu. Wszystkie badania udowadniają, że osoby, które często sięgają po książkę, są bardziej inteligentne, bardziej bystre i mają więcej empatii. Dlaczego jeszcze wskazane jest czytać?

Przede wszystkim, czytanie zgłębia nasz zasób wiedzy o świecie. Zapoznając się z dobrą powieścią bądź reportażem, nie czujemy, że czegoś się uczymy, a miło korzystamy z wolnego czasu – w tym samym czasie jednakże chłoniemy wiele nowych informacji, które z pewnością przydadzą nam się w życiu.Co więcej, za pomocą książek dostajemy szansę spojrzeć na świat z odmiennej perspektywy, a to powoduje że stajemy się bardziej otwarci i empatyczni, a to polepsza zdolność nawiązywania kontaktów z innymi a także współpracy.

Po trzecie, książki pomagają nam zwiększyć zakres słownictwa oraz powodują, że ładniej się wysławiamy. Umiemy konkretnie wyrażać nasze myśli a także lepiej radzimy sobie w negocjacjach. Te umiejętności są współcześnie istotne w wielu zawodach.

Podsumowując, czytanie ma dużo wartości. Po książki wskazane jest zatem sięgać nie tylko dla zabicia nudy, lecz też – by się rozwijać, stawać mądrzejszym oraz bardziej wrażliwym człowiekiem, który lepiej radzi sobie w codziennym życiu.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.