Sztuczna trawa w ogródku lub na balkonie może pięknie zielenić się przez cały rok, dlatego też warto dokładnie jej się przyjrzeć. Jest to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla tych osób, które raz na zawsze chcą zapomnieć o regularnym strzyżeniu, kłopotliwym podlewaniu i nawożeniu. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, która sztuczna trawa ogrodowa jest najlepsza i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Jakie korzyści?

Założenie trawnika jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, dzięki któremu można zaoszczędzić nie tylko sporo pieniędzy, ale również sporo cennego czasu i nerwów. Sztuczna trawa do ogrodu nie musi obawiać się mrozów, wilgoci, promieniowania słonecznego, czy też nie potrzebuje żyznej gleby. Wysokiej jakości trawa, wykonana ze sztucznych materiałów, nigdy nie zachoruje i nie zwiędnie. Specjalna warstwa gumy i lateksu doskonale izoluje przed zimnem i wilgocią. Poliestrowe źdźbła prezentują się bardzo okazale nawet wtedy, gdy są bardzo często użytkowane. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele odmian sztucznej trawy, która, wbrew pozorom, doskonale sprawdzi się nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz.

Czym charakteryzuje się najlepsza sztuczna trawa?

O trwałości i estetyce sztucznej trawy do ogrodu decyduje przede wszystkim jakość samego tworzywa. Szczególną uwagę należy zwrócić także na grubość wykładziny, czy też na metodę montażu. Jeżeli chodzi o materiał, to najlepiej ocenić nie tylko same źdźbła, ale również specjalną warstwę podkładową, która odgrywa ważną rolę. Na podłogę balkonową i tarasową doskonale sprawdzi się sztuczna trawa z polipropylenu. Jeżeli chodzi o podkład, to może być on wykonany z wysokiej jakości gumy albo lateksu. Pamiętać należy jedynie o tym, aby podłoże było perforowane, dzięki czemu bez problemu będzie przepuszczać wodę. Na balkonowym tarasie w zupełności wystarczy sztuczna trawa ogrodowa na balkon o grubości około 7 mm.

Jak dbać o sztuczną trawę?

Jednym z największych atutów sztucznej trawy do ogrodu jest to, że nie wymaga ona żadnej pielęgnacji. Wszystkie zanieczyszczenia można błyskawicznie usunąć za pomocą mokrej gąbki albo myjki ciśnieniowej. Odpowiednio ułożona sztuczna trawa ogrodowa nawet po wielu latach użytkowania prezentować będzie się bardzo okazale i, co najważniejsze, w dalszym ciągu spełniać będzie swoje podstawowe zadania. Dzięki gumowej podstawie nie ma także ryzyka, że sztuczna trawa do ogrodu przesuwać będzie się po podłożu.

Szeroka i różnorodna oferta

Sztuczne trawniki dostępne są w bardzo wielu odcieniach zieleni. Największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście klasyczne wykładziny w kolorze świeżej zieleni albo zieleni butelkowej. Na wielu posesjach można znaleźć także sztuczną trawę o barwie żółtej albo słomkowej. Dużym zainteresowaniem cieszą się także profesjonalne trawniki boiskowe, które spotkać można na obiektach sportowych. Wysokiej jakości sztuczną trawę można kupić już od 150 zł za 10 kg. Wybierając trawę z rolki, warto zwrócić uwagę nie tylko na długość i szerokość, ale również na wysokość samego runa.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.