Przeważnie wiosna jest znakomitym czasem na odkrycie swojej pasji do motocykli. Wprawdzie piękne okoliczności natury nie stanowią najważniejszego powodu do tego, by wsiąść na motor, z pewnością to właściwy czas, ażeby znakomicie wyczuć maszynę i przyswoić wszystkie reguły bezpieczeństwa. Z pewnością jazda motocyklem daje miłe wrażenie niezależności, lecz wymaga odpowiedniego przygotowania a także wyekwipowania. W szczególności każdy początkujący motocyklista powinien zapoznać się z listą niezbędnych akcesoriów, które są konieczne dla zachowania bezpieczeństwa w trakcie jazdy motocyklem, tak samo w mieście, jak i w terenie.

Kask motocyklowy

Korzystanie z prawidłowo dostosowanego kasku motocyklowego z homologacją jest zasadą, którą charakteryzuje nie jedynie zdrowy rozsądek, lecz nade wszystko kodeks ruchu drogowego. W dzisiejszych czasach jest mnóstwo modeli kasków, których specyfika i przeznaczenie zależą zwłaszcza od stylu jazdy. Odmienny będzie kask do prostej jazdy skuterem po mieście, odmienny do jazdy większym motorem. Istnieją też kaski przystosowane na tory sportowe, kaski do pokonywania ekstremalnych tras off roadowych, kaski cross, czy enduro. Początkujący motocyklista z reguły wybiera kask integralny, który z racji swojej wielofunkcyjnej, pełnej budowy zapewni wygodę i osłonę głowy zarówno w czasie jazdy w mieście, jak i na bardziej skomplikowanych, cięższych trasach. Należy zaopatrywać się w jedynie takie kaski, które mają znaczek certyfikowanej homologacji. Oznacza to, że spełniają wyznaczone normy bezpieczeństwa i są dopuszczone do użytku na drogach europejskich.

Strój na motocykl

Ubiór motocyklisty składa się z kilku elementów. Na początek trzeba wyposażyć się w kurtkę motocyklową. Zazwyczaj wybór pada na tradycyjną, popularną, ale ponadczasową i odporną na rozdarcia kurtkę skórzaną na motocykl. W tym momencie dostępne są też tekstylne kurtki motocyklowe, które podobnie cechuje wysoka jakość. Wybierane są zwykle ze względu na swoją lekkość, wodoszczelność i trwałość. Każdy typ kurtki motocyklowej, obojętnie do jakiego stylu jazdy ją wybieramy, winien mieć specjalne ochraniacze.
Nie licząc kurtki trzeba zaopatrzyć się w spodnie na motor. Mogą to być jeansy motocyklowe albo modele z innych trwałych i odpornych na wilgoć materiałów. Spodnie motocyklowe także winny być zaopatrzone w protektory.
Odpowiednie buty motocyklowe to konieczność. Muszą stabilizować i chronić stopy. Z tej przyczyny należy wybierać jedynie te modele, które są przeznaczone do jazdy na motocyklu.
Rękawice to chyba najczęściej nabywany szczegół stroju motocyklisty. Dobrze jest dysponować kilkoma parami, które możemy zmieniać w zależności od pory roku i stylu jazdy. Skórzane rękawice motocyklowe z adekwatnymi ochraniaczami na pewno wyznaczają podstawę wyposażenia i muszą znajdować się na liście pierwszych zakupów początkującego motocyklisty.
Trzeba także pamiętać o innych elementach stroju na motor. Można zaopatrzyć się w kombinezon motocyklowy, bluzy na motor, oraz rozważyć kupno kominiarki pod kask. Trzeba jednak pamiętać, żeby wszystkie elementy odzieży motocyklowej były nie tylko wysokiej jakości, lecz także ochraniały motocyklistę przed ewentualnymi otarciami, lub skaleczeniami podczas upadku.

Dodatkowe akcesoria na motocykl

Początkujący motocyklista winien po pierwsze skoncentrować się na bezpieczeństwie jazdy. Ale na pewno każdy, kto wybiera się poza miasto, lub na nieznane trasy winien zaopatrzyć się w nawigację motocyklową. To urządzenia skonstruowane tylko z myślą o potrzebach motocyklisty, dlatego są niezawodne i komfortowe w użytkowaniu. Z kolei interkom montowany w kasku umożliwi motocykliście łączność z innym jeźdźcem, a także pozwoli na słuchanie wskazówek z nawigacji.

Powinno się jednakże mieć na uwadze, iż podstawą każdego motocyklisty winna być ostrożność i rozwaga. Jazda motocyklem wiąże się z dużym niebezpieczeństwem, nie tylko ze względu na zachęcające możliwości mocy silnika, lecz także z uwagi na pozostałych uczestników ruchu. O bezpieczeństwo i ostrożność musi troszczyć się sam motocyklista. Resztę niezbędnych akcesoriów motocyklowych można kupić w rewelacyjnie zaopatrzonym sklepie dla motocyklistów. Wskazane jest oczywiście sięgnąć po asortyment dobrej jakości. Wszak chodzi tu o bezpieczeństwo. Wysoką jakość na ogół mogą zagwarantować wyłącznie wypróbowani i uznani producenci odzieży motocyklowej i akcesoriów dla motocyklistów. Z tej przyczyny w LibertyMotoStore dostępna jest wybrana oferta kasków motocyklowych, garderoby motocyklowej i akcesoriów motocyklowych. Tylko najwyższa jakość materiałów i wykonania zatwierdzona certyfikatami zdoła zapewnić należyte zabezpieczenie i ochronę motocyklisty.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.