Wszyscy mieszkańcy rozległych miast znakomicie znają to odczucie, gdy potrzebujemy sekundy oddechu od miejskiego tumultu i wzdychamy za kontaktem z przyrodą. Na szczęście, w Polsce jest bez liku ślicznych parków i zieleńców, które oferują ucieczkę od miejskiego smogu i umożliwiają odetchnięcie w pobliżu środowiska naturalnego. W niniejszym materiale przyjrzymy się kilku wyselekcjonowanym miastom w Polsce: Lublinowi, Warszawie, Poznaniu i Krakowie, i wyszukamy ich urokliwe miejskie oazy.

Lublin, popularny jako "miasto ogrodów", ma do zaoferowania krocie prześlicznych kątów do wypoczynku. Przykłademnajsłynniejszych parków jest Park Saski, który rozciąga się na ponad 40 hektarach. Mieści się tam romantyczny staw, kolorowe kwiaty i przestronne trawniki, gdzie można wyprawić piknik lub zwyczajnie wypocząć na łonie przyrody. Ogród Saski też jest słynny dzięki bogactwa roślin, fontann i tarasów widokowych.

Warszawa proponuje multum zachwycających parków, z których najbardziej popularny to Łazienki Królewskie. To ustronie, gdzie przyroda i architektura jednoczą się w zgodności. W samym centrum ogrodu znajduje się Pałac na Wyspie, ikoniczny obiekt z ślicznym ogrodem wokół niego. Przechadzając się po Łazienkach, można natknąć się pawie, admirować poetyczne ścieżki i cieszyć się widokiem na stawy i mostki. To porywające miejsce na niezwykły spacer, bądź też piknik w otoczeniu natury.

Główne Miasto Wielkopolski jest sławny z Parku Cytadela, który jest zachwycającym zakątkiem na uspokojenie i medytację. Znajduje się w tym miejscu leciwy bastion, obszary zielone, i dodatkowo staw, który przyciąga liczne ptaki. Park Cytadela stanowi ukochane ustronie zakochanych par, biegaczy i rowerzystów. Oprócz tego, można tam również odwiedzać Palmiarnię, gdzie rośnie multum niespotykanych roślin, tworząc tropikalny klimat.

Gród podwawelski, jedno z najpiękniejszych miast w Polsce, proponuje multum zachwycających parków. Wśród nich warto napomknąć o Plantach, które tworzą zieloną aleję okalającą Stare Miasto. Jest to znakomite miejsce na spacery, odpoczynek na ławce, lub też biesiadowanie w sąsiedztwie drzew. Innym zasługującym na wzmiankę miejscem jest Park Jordana, na którym rozpościerają się zbiorniki wodne, fontanny, altany i mnogie rzeźby, tworząc atmosferę rustykalnego skweru.

Miejskie parki są niezrównanym elementem egzystowania w mieście. Stwarzają nam możność oderwania się od szarościrutyny i pogrążenia się w przyrodzie. Obojętnie, czy jesteś lokatorem Koziego Grodu, stolicy, Poznania, czy Grodu Kraka, bez wątpienia odszukasz przepiekne skwery i ogrody miejskie, które zagwarantują Ci doskonałe momenty odpoczynku i odstresowania się. Powinno się wykorzystywać tych przestrzeni, żeby podtrzymać balans pomiędzy miejskim trybem egzystencji, a potrzebą bliskości naturą.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.