W jaki sposób zazwyczaj spędzasz wakacje? Ruszasz nad morze z rodziną lub przyjaciółmi i większość czasu spędzacie leniuchując na plaży i zwiedzając okolicę? Odważ się i w przyszłoroczne wakacje spróbuj czegoś nowego. Odkryj świat z „drugiej strony” – zobacz ląd od strony morza. Wynajmij jacht i ciesz się jedyną tego rodzaju wolnością!

Czarter jachtu ze skiperem lub bez na YACHTIC.COM

Czy wiesz, że do wynajęcia jachtu nie potrzeba żadnych uprawnień, patentów i ukończonych kursów? Wyczarterować łódź może każdy, a wynajęcie profesjonalnego skipera, czyli kapitana, zajmuje tylko parę chwil. Oczywiście koszty całego rejsu będą mniejsze, jeśli w Waszej załodze znajdzie się osoba, która posiada odpowiednie uprawnienia i podejmie się roli sternika. Często jednak takie osoby wolą wybrać się na rejs ze skiperem, ponieważ wtedy mogą bez obaw odpoczywać i nie martwić się o jacht i załogę, nie muszą wykonywać żadnych odpowiedzialnych zadań i nie mają ważnych obowiązków do wypełnienia, poza tymi, które ma każdy załogant – utrzymywanie porządku, słuchanie kapitana itd.

Co jeszcze trzeba wiedzieć?

Jeśli chodzi o trasę rejsu, to skiper, wysłuchując Waszych sugestii, wspólnie z Wami ułoży trasę rejsu. To od Ciebie i Twojej załogi zależy gdzie popłyniecie i co będziecie robić, a warto wiedzieć, że wybrzeże daje ogromne możliwości! Możecie nurkować, odkrywać podwodne jaskinie, skakać z klifów ze spadochronem, spróbować lokalnej kuchni i lokalnych środków transportu (np. jazdy na osiołkach), a także odkrywać historię ukrytą w nadbrzeżnych zabytkach.

Wynajmowany jacht jest w pełni wyposażony, oznacza to, że oprócz artykułów spożywczych, które najlepiej kupić na miejscu, nie musisz przywozić ze sobą żadnych innych sprzętów. Na jachcie znajdują się wszelkiego rodzaju przedmioty, takie jak: talerze, garnki, szklanki, sztućce, poduszki itd. Warto dodać, że paliwo i opłaty portowe są dodatkowo płatne.

Przed wyjazdem każdy odpowiedzialny załogant powinien dowiedzieć się, co obejmuje jego ubezpieczenie (wykupione w jakiejś firmie lub Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Koniecznie dowiedzcie się, jakie są warunki Waszego ubezpieczenia. Możecie też wybrać czarter jachtu z darmowym ubezpieczeniem – niektóre portale, na przykład YACHTIC.COM, oferują ubezpieczenie załogi gratis, w zamian za czarter jachtu.

Rejs jachtem to ciekawy i bardzo miły sposób na spędzenie wakacji. Nie dość, że zobaczysz niesamowicie piękne miejsca, to jeszcze odpoczniesz i zregenerujesz siły, a jeśli tylko chcesz – spędzisz czas aktywnie, nurkując, jeżdżąc na rowerze i odkrywając lokalną kulturę. 

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.