Na światowej wystawie Expo, odbywającej się w Mediolanie zaprezentowana została Warszawska Syrenka wykonana z pół tony czekolady. Nasz rzeźba pokazana w polskim pawilonie stanowiła największą atrakcję Dni Czekolady, które zorganizowane były w polskiej wizytówce na wystawie.

Syrenka sporządzona z jednego bloku czekolady gorzkiej, a także inne rzeźby, które wystawione były w polskim pawilonie stworzone zostały przez małżeństwo mistrzów Joannę Klimas oraz Janusza Profusa. Prace nad rzeźbą syrenki pochłonęły dwa tygodnie, podczas jej tworzenia zastosowano różne techniki rzeźbiarskie.

Czekoladowe dzieła z Polski wzbudziły wielkie zainteresowanie wśród gości polskiej wystawy na Expo.

Czekoladowy symbol naszej stolicy podzielony został na mniejsze porcje, którymi poczęstowano cztery tysiące osób zwiedzających Expo.

Na Dni Czekolady, które trwały od czwartku Polacy przygotowali wiele atrakcji dla gości, między innymi warsztaty ozdabiania torcików, degustację czekolady pitnej oraz malowanie obrazu za pomocą czekolady.

Przez okres letni można było oglądać w polskim pawilonie czekoladową makietę miasteczka - na tą budowlę także poszło pół tony czekolady.

Wystawa Expo, która otwarta została 1 maja nieustannie przyciąga tłumy zwiedzających. Odnotowuje się wzrost zainteresowania im bliżej 31 października, kiedy to monumentalna ekspozycja zostanie ostatecznie zamknięta. Do tej pory wystawę zwiedziło przeszło dwadzieścia milionów osób.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.