Promienniki na podczerwień to nowoczesne urządzenia, które zdobywają coraz większą popularność. Jest to niezwykle innowacyjna technologia, która pozwala na uzyskanie niezwykle komfortowego ciepła. Niezastąpiony komfort grzewczy, szybkie działanie, funkcjonalność oraz efektywność to tylko niektóre z zalet, jakie niosą za sobą promienniki podczerwieni. Poniżej wyjaśniamy, czym dokładnie są grzejniki podczerwieni, czym się charakteryzują oraz odpowiadamy, czy nadają się do użytku domowego.

W jaki sposób działają promienniki podczerwieni? Przenośne słońce na wyciągnięcie rękipromienniki 02

Działanie promiennika elektrycznego najłatwiej zobrazować porównując je do słońca. Gdy w chłodny, ale słoneczny dzień wybierzemy się na spacer, w cieniu odczujemy nieprzyjemne zimno. Natomiast, gdy znajdziemy się w zasięgu promieni słonecznych, poczujemy przyjemne i błogie ciepło, które nas ogrzeje. Podobnie sprawa ma się w przypadku promiennika podczerwieni. Urządzenie to działa na zasadzie emisji krótkich fal podczerwonych, które ogrzewają wszystkie obiekty w swoim zasięgu. Co to znaczy w praktyce? Otóż błogie ciepło poczują wszystkie osoby w zasięgu grzejnika podczerwieni, a dodatkowo ogrzane zostaną wszelkie przedmioty, ściany czy podłogi w pobliżu. W przeciwieństwie do tradycyjnych form ogrzewania, promienniki podczerwieni nie podnoszą temperatury powietrza, dzięki czemu unikniemy zbyt dusznego powietrza oraz przegrzania. Taki sposób działania gwarantuje nam o wiele lepszy komfort grzewczy, niż znaliśmy do tej pory! Kolejną sprawą jest szybkość działania. Ogrzewanie z reguły kojarzy nam się z długotrwałym rozpalaniem w piecu oraz nieustannym dokładaniem do ognia w celu zapewnienia sobie oraz swoim bliskim optymalnych warunków cieplnych. W przypadku gdy mamy promienniki podczerwieni, możemy zapomnieć o tego typu utrapieniu. Panele grzewcze na podczerwień działają w kilka sekund i zapewniają ciepło wszystkim osobą w swoim zasięgu.

Promienniki ciepła – zalety

Wiemy już, że promienniki podczerwieni to urządzenia, które wyróżniają się innowacyjnym sposobem działania. Niezastąpiony komfort grzewczy, którego nie zapewni nam żaden inny sposób ogrzewania połączony z niesamowitą szybkością działania to właśnie promienniki elektryczne. Jednak to nie jedyne zalety tego rozwiązania!

Dzięki temu, że promiennik podczerwieni nie wpływa w żaden sposób na temperaturę powietrza, unikamy naturalnej cyrkulacji, która ma miejsce podczas stosowania tradycyjnych form ogrzewania. Co nam to daje? Otóż pozbywamy się problemy unoszącego się w górę kurzu oraz innych zanieczyszczeń. Jest to bardzo dobra wiadomość dla alergików.

Jak wynika z nazwy, promienniki to urządzenia, które działają dzięki energii elektrycznej. Co za tym idzie – posiadacze paneli fotowoltaicznych uzyskują przy użyciu promienników praktycznie darmowe ogrzewanie.

Promienniki ciepła są również niezwykle ekologicznym rozwiązaniem, gdyż nie zachodzi w nich proces spalania, dzięki czemu niwelujemy emisję szkodliwych spalin do atmosfery. I tu pojawia nam się kolejna zaleta, jaką jest prozdrowotne działanie. Brak spalin w pozytywny sposób wpłynie na nasze zdrowie, a dodatkowo możemy być spokojni o nasze dzieci, starsze osoby czy kobiety w ciąży.

article prom

Promienniki podczerwieni w użytku domowym – czy to działa? Jak używać?

Promienniki ciepła nie mogą być jedynym źródłem ciepła w naszych domach, a jedynie dodatkiem do zamontowanego już systemu ogrzewania. Niektórzy mogą się zastanawiać, po co inwestować w tego typu urządzenie, skoro mają już ogrzewanie. Otóż promienniki elektryczne mogą pomóc nam oszczędzić trochę na ogrzewaniu, a dodatkowo podnieść komfort naszego życia.

Świetnym przykładem będzie tu łazienka. Kąpiel w ciepłej łazience to czysta przyjemność, jednak gdy temperatura w tym pomieszczeniu jest zbyt niska, cały czar pryska. Chłód w łazience jest dużym problemem w sezonach między grzewczych, a wtedy często jesteśmy zmuszeni do włączenia ogrzewania w całym domu tylko ze względu na to pomieszczenie. Tym bardziej, jeśli mamy dzieci. I tu promiennik podczerwieni jest doskonałym rozwiązaniem. Promienniki ciepła działają tylko tu i teraz, włączone w konkretnym pomieszczeniu, ogrzeją nas tylko tam. Decydując się na to urządzenie, możemy uruchamiać je tylko wtedy, gdy potrzebujemy, np. podczas kąpieli, bez konieczności uruchamiania ogrzewania. Nie tylko korzystnie wpłynie to na nasze finanse, ale również ułatwi życie!

Artykuł powstał przy współpracy z http://irsystem.pl/

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.