Igrzyska Olimpijskie to najbardziej znane zawody sportowe globu. Trwają około dwóch tygodni, podczas których zaplanowane są konkursy w wielu dyscyplinach indywidualnych jak i zespołowych.

Aktualnie rozgrywane są dwa osobne rodzaje igrzysk olimpijskich - letnie i zimowe. Imprezy te odbywają się naprzemiennie co dwa lata, tak, że zarówno igrzyska letnie jak i zimowe rozgrywane są w odstępach czteroletnich. Jest to nawiązanie do tradycji Olimpiady ze antycznej Grecji - turnieje sportowe w Olimpii były organizowane właśnie raz na cztery lata. Dla zwycięzców, poza gratyfikacjami finansowymi jak również nieprzemijającą popularnością, przewidziane są medale - za pierwsze miejce złoto, za drugie srebro i za trzecie brązowy.

W 2016 roku igrzyska olimpijskie zrealizowane zostały w Rio de Janeiro w Brazylii, które dopiero co 2 lata wcześniej było współgospodarzem mundialu, a w 2013 r. gościło pielgrzymów na Światowe Dni Młodzieży. Poprzednim organizatorem igrzysk letnich był Londyn. Natomiast minione igrzyska zimowe odbyły się w Soczi nad Morzem Czarnym, zaś następne w Pyong Yeang w Korei Południowej.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.