Nordic Walking stanowi nie jedynie świetny sposób na spacer na rześkim powietrzu, lecz dodatkowo aktywność fizyczna osiągalna dla każdego niezależnie od wieku czy poziomu kondycji. Dzięki temu sportowi , możesz cieszyć się mobilnością na każdą porę roku. W niniejszym tekście przedstawimy zasady stosownego Nordic Walking, potrzebne wyposażenie jak również zdradzimy, po co warto kontynuować tę przyjemną formę aktywności.

Nordic Walking to nie pospolite chodzenie z kijkami. Istnieją rzeczowe zasady, które umożliwiają skuteczną pracę mięśni i zapobiegają urazom. Oto parę głównych wskazówek:
Właściwy chwyt kijków: kijki trzymaj w dłoniach, podtrzymując je na dedykowanych paskach: trzymaj wyprostowaną sylwetkę, z lekko pochyloną naprzód górną częścią ciała. Stroń od zginania w okolicach talii.
Chód i oddychanie: długi chód i rytmiczne oddychanie są kluczowe. Monitoruj ciało, aby utrzymać spokojny rytm, który aktywuje impet spaceru.

Do uprawiania Nordic Walking wykorzystujesz tylko kilku podstawowych detalów ekwipunku:

Kijki Nordic Walking: Wybierając kijki, skieruj uwagę na materiał, długość i ciężar. Najlepiej poprosić o porady sprzedawcy w sklepie sportowym.
Buty: Wybierając obuwie, postaw na sportowe modele dające odpowiednią amortyzację oraz równowagę. Pamiętaj, że Twoja marszruta Nordic Walking może kierować przez rozmaite rodzaje terenu.
Odzież: Dobierz strój pasujące do pogody. Zimą warto postarać się w odpowiednią odzież termoaktywną.
Uchwyt na smartfona: jeżeli jesteś pasjonatem gadżetów, elementy podtrzymujące smartfona zapewnią ci na pewne kontrolowanie tempa marszu oraz długość trasy.

Nordic Walking stanowi aktywnosć fizyczną, który jest przystępny dla wszystkich, bez względu na wiek, czy poziom biegłości fizycznej. To znakomita odmiana aktywności tak samo dla osób starszych, jak i dla młodszych, chcących zachować wyśmienitą kondycję. Ponadto, obojętnie od pogody, wolno uprawiać Nordic Walking przez dwanaście miesięcy. W zimie powinno się zaopatrzyć się w stosowne ubranie, a latem można radować się czystym powietrzem i przepięknymi widokami. Powinno się wspomnieć, iż Nordic Walking ma bez liku zalet dla zdrowia, przykładowo usprawnienie kondycji fizycznej, redukcja stresu, lub aktywizacja mięśni całego organizmu. To także perfekcyjny sposób na zespolenie z naturą oraz przebywanie z znajomymi lub bliskimi.

Nordic Walking stanowi sport, który osiąga coraz znaczniejszą renomę dzięki swojej przystępności i korzystnym efektom zdrowotnym. Zachowując właściwe zasady i sprzęt, możesz cieszyć się tą aktywnością przez cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych . Zachęcamy do wypróbowania Nordic Walking i przystąpienia do grona jego miłośników!

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.