Prawda stara jak świat, powiedzenie znane chyba każdemu: w zdrowym ciele zdrowy duch, jest jednocześnie jednym z najbardziej lekceważonych. Mnóstwo naszych problemów ma swoje źródło w zbyt małej ilości ruchu. Zaś przyczyną ostateczną takiego stanu rzeczy jest brak zainteresowania samym sobą.

Jednakże samo zainteresowanie to zamało, trzeba się wziąć w garść i zacząć coś robić, aby móc przywrócić równowagę. Na pewno znasz wiele ćwiczeń, któe wykonywało się na lekcjach WF w szkole. Nie są to skomplikowane ćwiczenia, wystarczy nastawić zegar na zaledwie pięć minut i wtym czasie ćwiczyć, wykonując ruchy, które przychodzą Ci naturalnie.

W trakcie ćwiczeń powinienieś porzucić stosowanie schematów, codzienne ćwiczenia gimnastyczne moga wydawać się nudne z tego powodu, że nauczeni jesteśmy postępować ściśle według szablonu. Spróbuj uwolnić się od tych wyuczonych schematów, posłuchaj swojej intuicji, wykonuj te ruchy ciała, które ci ona podpowiada. Okazuje się, że będą to dokładnie te ruchy, które potrzebne sa twemu ciału.

Taka formę ćwiczeń możesz stosować w dowolnym miejscu, dowolnym czasie, tyle razy ile zechcesz. Odpowiedz sobie na to protste pytanie - jak czułes się przed gimnastyką, a jak czujesz się po wykonaniu ćwiczeń. Kiedy uzmysłowisz sobie pozytywne zmiany, zrozumiesz, że warto wykonywać te ćwiczenia i to nie tylko ze względu na ciało, ale przede wszystkim z uwagi na twoje samopoczucie.

Sesja ćwiczeniowa nie musi być wymęczająca, aby przynosić efekty. Możesz dowolnie zmieniać intensywność wykonywanych ćwiczeń, m ożesz powtarzać konkretne ćwiczenie, ważne jest to, że gdy wykonujesz gimnastykę w sposób kreatywny, odkrywasz w niej pasję. Wtedy w naturalny sposób stanie się ona stała częścią twojego życia. Nie będzie to przykry przymus, sam będziesz chciał rozwijać się, poznawać nowe formy ruchu.

Pamiętaj, zacznij od tych krótkich pięciu minut, nie zmęczysz się nadmiernie, ale zdążysz w tym czasie rozruszać mięśnie, doświadczyć zbawiennego wpływu ruchu.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.