Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zmęczone stopy jest masaż. Masaż może przynieść ulgę osobom, które dużo pracują na nogach. O masaż można poprosić w salonie masażu, ale można także nauczyć się robić go samodzielnie. Masaż poprawia krążenie i usprawnia jędrność mięśni w stopach. Dzięki temu stopy wydaja się być zdrowsze, lepiej wyglądają. Na zdrowych i zadbanych stopach zdecydowanie lepiej niż normalnie wygląda manicure.
Najbardziej profesjonalny masaż wykonamy, gdy udamy się do salonu masażu lub do gabinetu fizjoterapeutycznego.

Najlepszy czas na masaż stóp to oczywiście wieczór, kiedy jesteśmy po całym dniu biegania i chodzenia. Wówczas nogi są najbardziej zmęczone, najbardziej ukrwione i spuchnięte. Dzięki masażowi krew zaczyna mocniej krążyć w skórze i w mięśniach, poprawia się przemiana materii w całym ciele. Toksyny zaczynają szybciej krążyć i usuwać się z organizmu. Jednakże aby osiągnąć takie efekty, konieczne jest masowanie stopy przez minimum dwadzieścia minut. Przed masażem należy dokładnie wymoczyć sobie stopy w gorącej wodzie. Po kąpieli dobrze jest posmarować stopy kremem nawilżającym lub rozgrzewającym. Należy zacząć masaż od lewej nogi, przechodząc po kilkunastu minutach do prawej.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.