Zawodnicy sumo przeważnie nie kojarzą się nam ze sprinterami. Niemniej jednak ostatnimi czasy w japońskich mediach społecznościowych ogromna popularność zdobył film pokazujący jak zawodnicy sumo dają radę na bieżni.

Ishiura jest jednym z zawodników ze stajni Miyagino. Na Twitterze znany jest pod pseudonimem "ghetto_stone", zaś jego twity śledzi przeszło dwa i pół tysiąca fanów. W ostatnią niedzielę zamieścił on filmik, który opanował internet w Japonii.

Na nagraniu widzimy bieżnię na stadionie w Wakayamie, a także trzech zawodników (Kaiho, Amakaze oraz Takatenshu). Będą się ścigać na krótkim dystansie. Chociaż każdy z nich waży grubo ponad 150 kilogramów, to zaskakująco szybko są w stanie dobiec do mety. W tle filmiku słyszymy głośne śmiechy, sylwetkom oraz ruchom zapaśników daleko do tego co reprezentują światowi biegacze, niemniej jednak panom należy się duży aplauz.

Jeśli zaś chodzi o zapasy sumo, to ostatni w tym roku wielki turniej, tak zwany honbasho rozpocznie się w drugą niedzielę listopada. Piętnastu zawodników sumo zapoczątkuje rywalizacje o zdobycie Kyushu Basho, który jest jedynym pucharem rozgrywanym w najważniejszych zawodach na południu kraju kwitnącej wiśni. Ten rdzennie japoński sport doświadcza od lat kryzysu popularności, najbardziej znani mistrzowie, których nazywa się yokozuna wywodzą się spoza Japonii, natomiast młodzi nie wyrażają już takiego zainteresowania tą dyscypliną jak kiedyś. Zawodników postrzega się jako osoby nadmiernie otyłe, pozostające w tyle za współczesnymi trendami. Sam sport kojarzyć się może z aferami korupcyjnymi, awanturami wśród zapaśników oraz ustawianiem meczy, gdyż właśnie tego typu informacje były ostatnio nagłaśniane w związku ze stajniami, które skupiają najlepszych sumitów.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.