Dla wielu z nas ostatnie lata były raczej trudne. Jednakże okazało się, że Polacy są jednakowoż dalekowzrocznym i operatywnym narodem. Otóż niestałość na rynku ekonomicznym, niekorzystne oferty lokat bankowych oraz racjonalne myślenie o ochronieniu się się na przyszłość doprowadziły, że w branży budowlanej nastąpił następny boom. Budowa nowego domu okazała się nie tylko potrzebą polepszenia warunków mieszkalnych, ale także konieczną i opłacalną lokatą.

W dzisiejszych czasach większość inwestycji zainicjowanych w minionych dwóch latach, jest obecnie na etapie finalnego dopieszczania. Niektórzy rozmyślają już o komplecie dokumentów, które należy pokazać w urzędzie w celu odbioru budynku. Okazuje się, że w procedurze odbioru domu zważa się również wymiar bezpieczeństwa użytkowania schodów, w szczególności, gdy mamy do czynienia z tzw. przestrzenią otwartą. Polskie prawo budowlane oraz stosowne przepisy unijne definiują zasadność zamocowania balustrady w przypadku, gdy bieg schodów o wysokości powyżej 0,5 metra nie jest obudowany z obu stron ścianą. Warunek zabezpieczenia przestrzeni balustradą wykorzystuje się również w przypadku antresoli, balkonów, loggi a także tarasów.

Teraz branża architektury wnętrz jest tak aktywna i dynamiczna, że udaje się z powodzeniem przystosować wygląd schodów i balustrady do preferencji każdego inwestora. Z całą pewnością ani minimalizm w aranżacji wnętrz, ani żadne inne podejście do stylu wykończenia domu nie koliduje z opcjami zamontowania ciekawej wizualnie i wygodnej balustrady. W współczesnych projektach panują przede wszystkim elementy stworzone ze szkła oraz stali nierdzewnej. Nawet w wypadku nawiązania do estetyki skandynawskiej, czy nawet rustykalnej pojawiają się detale balustrady z nierdzewki.

Ażeby jednak nasza balustrada spełniała nie tylko rolę ochronną, ale także była gustownym elementem podkreślającym charakter wnętrza należy wyselekcjonować mocne i solidne materiały. Barierka wykonana ze stali nierdzewnej lub drewna dębowego będzie służyła na lata. Wybierając także profile do mocowania balustrady, czy elementy mocujące słupki trzeba zwrócić uwagę na to, czy są one skonstruowane z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Wtedy będziemy mieli pewność, że balustrada będzie nie tylko niezniszczalna, ale też bardzo bezpieczna w użytkowaniu. Aktualnie na rynku dostępnych jest dużo rozwiązań dotyczących designu i montażu balustrady. Można wybrać samą poręcz montowaną do ściany, bądź czy teżteż kompletny system, który zawiera wszelkie niezbędne fragmenty balustrady. Kupno kompletnego, gotowego systemu montażu balustrady jest możliwością perfekcyjną pod względem finansowym. Cena za metr bieżący takiej balustrady wypada niezwykle atrakcyjnie. Ten aspekt jest wyjątkowo wart podkreślenia, kiedy wykańczanie nowego domu wysysa resztki z budżetu. Należałoby więc poszukać takiej oferty na rynku, która zaproponuje właśnie rozwiązania do systemowego montażu balustrad. Jednym z ciekawszych pod tym względem miejsc w w intrnecie, gdzie prezentowany jest okazały wybór balustrad i elementów systemu montowania poręczy jest balustradykozubek.pl Wszelkie dostępne tam akcesoria montażowe, jak a także kompletne zestawy montowania balustrad są wykonane z budulców najwyższej jakości oraz spełniają standardy bezpieczeństwa. Mogą zatem być z powodzeniem wykorzystywane nie tylko w domach mieszkalnych, ale nawet w pomieszczeniach użyteczności publicznej. Wskazane jest tym samym pomyśleć nad tymi rozwiązaniami zabezpieczania schodów balustradą, bo otwierają przed nami możliwości swobodnej, dopasowanej do naszego stylu i budżetu aranżacji naszego wnętrza.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.