Balustrady na schody i balkonowe to nieodłączny element każdego domu. Mają one nie jedynie atuty estetyczne, lecz nade wszystko spełniają podstawową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa mieszkańców.

Balustrady to swoiste bariery ochronne, które ochraniają przed upadkiem z wysokości. Ich montaż jest niezwykle ważny, zwłaszcza w domach, gdzie rezydują dzieci bądź osoby w starszym wieku. Bez balustrad na schodach bądź balkonu, zagrożenie wypadków jest znacznie większe.

W Polsce, podobnie jak w większości krajów, mamy ścisłe regulaminy dotyczące balustrad. Zgodnie z prawem budowlanym, balustrady muszą być montowane na schodach, balkonach, tarasach a także wszędzie tam, gdzie jest ryzyko upadku z wysokości ponad 1 metra. Wysokość balustrady musi wynosić co najmniej 1,1 metra, z kolei dystans pomiędzy elementami wertykalnymi nie może być większa niż 12 cm.

Balustrady, mimo swojej praktycznej roli, mogą stanowić także podstawowy element ozdobny. Zdołają one uwypuklać charakter architektoniczny budynku, nadawać mu klasy albo nowoczesności. Balustrady ze stali nierdzewnej, szkła, drewna lub nawet kutej stali, dopasowane do stylu budynku, mogą wyznaczać jego autentyczną dekorację.

Wybór balustrad to nie wyłącznie kwestia stylistyki, lecz po pierwsze bezpieczeństwa. Niezależnie od tego czy budujesz nowy dom, czy zamierzasz remont, pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu schodów jak również balkonów. To lokata, która na długo wpłynie na wizerunek i funkcjonalność Twojego domu.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.