Kiedy dziecko przychodzi na świat rodzice wiążą z nim wiele nadziei. Wyobrażają je sobie dorosłym człowiekiem. Chcą, aby w przyszłości było kimś ważnym, aby miało udane i spokojne życie. Chcą też, aby było ładne, bez żadnej skazy. Kiedy rodzi się kaleka mają żal do świata. Nie potrafią się z tym pogodzić. Są też rodzice, którzy oddają swoje niepełnosprawne dziecko do specjalnych struktur.

Aby przewidzieć stan fizyczny przyszłego noworodka wykonuje się badania płodu, które potrafią przewidzieć wszelkie nieprawidłowości. Ryzyko ich wystąpienia jest tym większe, im wiek matki jest bardziej zaawansowany. W związku z tym w celu uniknięcia tego, by urodziło się chore dziecko przeprowadza się badania prenatalne u kobiet ciężarnych w określonym miesiącu zaawansowania ciąży. Każda kobieta decydująca się na dziecko winna poddać się takiemu badaniu,  a szczególnie ta, która ma ponad czterdzieści lat.

Statystyki pokazują, że w tym przedziale ciężarnych najczęściej występują przypadki Downa. Opieka kobiety w czasie ciąży ze strony państwowych struktur medycznych winna być na odpowiednim poziomie.

W rodzinie zastępczej

Kiedy rodzina nie może z różnych powodów spełniać swej funkcji, ucieka się do rodzin zastępczych. Rodzina zastępcza jest rodziną, która dostaje prawa i obowiązki w celu wychowania dzieci. W Polsce problem rodziny zastępczej jest nierozwiązany.

Wiele dzieci potrzebuje takich rodzin. Temat rodzin zastępczych poruszył ojciec samotnie wychowujący czwórkę dzieci. Człowiek chory na raka za życia szuka rodzony zastępczej dla swojego potomstwa. Zaczęto więcej mówić na ten temat i dyskutować. Pojawiły się osoby chętne przyjąć dzieci do siebie na wychowanie. Rodzina zastępcza jest koniecznością.

Są sytuacje, kiedy dzieci pozostają bez rodziców lub nie są oni w stanie wychowywać ich z powodu braku środków finansowych lub alkoholizujących się. W wielu krajach z powodu braku rodzin zastępczych dzieci są skazane na struktury społeczne. Wychowanie dziecka w placówce państwowej jest jednym z rozwiązań. Nic jednak nie zastąpi prawdziwej rodziny z obojgiem rodziców. Tylko w takie rodzinie można wychować zadowolonego z siebie człowieka, umiejącego sobie radzić z przeciwnościami losu.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.