Pościel bawełniana to doskonały wybór, który sprawdzi się znakomicie w wielu sypialniach. Wskazane jest pamiętać o tym, że ażeby móc w pełni korzystać z jej zalet, a tym samym nieco przedłużyć jej żywotność jak również zachować komfort snu, warto szczególnie wiedzieć, jak właściwie o nią zadbać.

Wiele osób zastanawia się nad tym, ile razy trzeba prać pościel bawełnianą. Tu nie istnieje jakakolwiek wytyczna mówiąca o tym, jak często wypada wykonywać tą czynność - uwarunkowane jest to zwyczajnie od poszczególnych potrzeb domowników. Dla zapewnienia higieny w czasie snu pożądane byłoby zmieniać pościel co najmniej raz na miesiąc, a nieco częściej w okresie letnim, gdy ludzie pocą się znacznie intensywnej. Ilość prania warto zwiększyć dodatkowo w przypadku choroby.

Podczas prania bawełnianej pościeli warto pamiętać o tym, aby nie umieszczać z nią w jednym cyklu prania elementów wykonanych z innych rodzajów tekstylnych materiałów. Dodatkowo bawełniana pościel w pralce wymaga odrobinę więcej miejsca, w związku z tym nie można zbyt ciasno załadowywać bębna pralki. W przeciwnym wypadku pościel może nie doprać się do końca, a co za tym idzie, wymagane będzie nastawienie jej na kolejny cykl prania. W przypadku pościeli bardzo mocno poplamionej warto zostawić ją na noc w zimnej wodzie.

Podczas prania bawełnianej pościeli ważne jest też zachowanie odpowiedniej temperatury prania. W tym przypadku najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie zapoznanie się z informacjami umieszczonymi na metce. Jest to najbardziej wiarygodna informacja, z której należy korzystać w czasie prania. Warto również pamiętać o tym, iż bawełna to popularny materiał występujący w rozmaitych formach, dlatego nie istnieje jedna reguła o zasadach prania pościeli bawełnianej.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.