Przemoc w rodzinie. Do niedawna sprawa, o którym nikt nie chciał głośno mówić. Zakłopotanie, brak zrozumienia, samolubstwo albo myślenie stereotypami. Lepiej jest zamykać oczy na istniejące problemy, w szczególności, kiedy wydaje się, że nas nie dotyczą. Przemoc w rodzinie jest problemem ogólnospołecznym. Jej przyczyny są do głębi zakorzenione w często sprzężonych ze sobą czynnikach ekonomicznych, psychologicznych, bądź kulturowych. Lekceważenie przemocy w rodzinie, deficyt czynnego wsparcia ze strony społeczeństwa powoduje, że sprawa stale się pogłębia i wywołuje nieodwracalne szkody.To dlatego Stowarzyszenie Inicjatywa Obywatelska „Pro Civium” rozpoczęło projekt „przeMoc w rodzinie”, która nie tylko zwraca atencjęna istnienie tematu przemocy w rodzinie, lecz przede wszystkim wskazuje drogę poszukiwania pomocy dla rodzin dotkniętych przemocą.

Akcja „przeMoc w rodzinie” ma swój wyraz w szczególności w spotach telewizyjnych wypuszczanych w TVN. Ponadto włączony został dodatkowy numer infolinii „TeleWsparcie” pod numerem 800 201 211 a także czat online działający od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 - 18.00. Darmowej pomocy i rady osobom poszkodowanym udostępniają prawnicy, psycholodzy, pedagodzy i doradcy zawodowi. Można również zgłosić się po pomoc specjalisty wypełniając formularz na stronie: pomocpostpenitencjarna.pl

Projekt „przeMoc w rodzinie” kierowany jest przede wszystkim do osób dotkniętych problemem przemocy w rodzinie. Lecz ma on także za zadanie uwrażliwić społeczeństwo na to destrukcyjne zjawisko i rozpowszechnić rozpoznawalność międzynarodowego sygnału ręką „Pomóż mi”, który jest dyskretnym znakiem ze strony ofiary przemocy. Ten gest to wielokrotnie jedyny sposób wzywania o pomoc, jaki ofiara przemocy ogólnie może przekazać. Osoba, która jest obserwatorem znaku „Pomóż mi” powinna w sposób niewidoczny przede wszystkim dla sprawcy przemocy, poinformować policję o tym zdarzeniu. Szybka i zdecydowana reakcja może uratować komuś zdrowie lub nawet życie. „Dowiedz się, działaj” informuje slogan projektu „przeMoc w rodzinie”. Sitte.pl jako partner projektu udostępnia pełnego wsparcia kampanii od strony technicznej i bierze czynny udział w propagowaniu tej inicjatywy.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.