Jesień stanowi na ogół porę na generalne porządkowanie w w domowym zaciszu i w ogrodzie. Zadbanie o czystość to nie jedynie sposób na odnowienie otoczenia, ale także troszczenie się o kapitalne samopoczucie. Bez wątpliwości wiele osób nie przepada za porządkami, wszelako w rzeczywistości o wiele bardziej miło jest zasiąść w zaciszu jesiennym wieczorem, o ile wszystko dookoła błyszczy.

Pożądane byłoby takie rutynowe porządki przeprowadzać każdego roku. Posprzatany dom zostanie znakomicie przygotowany do zimy, tymczasem my ułatwimy sobie późniejsze bieganiny połączone z krzątaniną wokół świąt. Jakim sposobem wykonać porządki jesienne, tak aby prace prowadzone były w miarę przyjemnie i prędko? Jak rozpocząć? Oto poradnik dotyczący jesiennych porządków.

Myjemy okna-porządki jesienne

Mycie okien jest bardzo znaczące. Podczas lata bez wątpienia zebrało się co niemiara brudu. Ponadto kiedy jest ciepło, szyby są zanieczyszczane przez przeróżne insekty. Nadchodzący zimowy chłód z pewnością uniemożliwi w późniejszym gruntownym umyciu okien. Zacznij od framug, a później zastosuj detergentu. Dokładnie wyczyść wszystkie zakamarki. Równocześnie weź się za pranie firan. Do pralki należałoby wrzucić wybielacz, tak aby odnowić biel firanek. Nie zapomnij o umyciu parapetów. Jeżeli masz dom, to musisz liczyć się również z myciem elewacji i bruku. Doskonale się tu sprawdzają myjki ciśnieniowe. Jeśli nie masz takiego sprzętu zastosuj mopa albo szorstkiej drucianej szczotki. Obejrzyj drzwi wejściowe a także bramkę. Z reguły w lukach nagromadza się piach oraz błoto przyniesione wespół z letnim powiewem.

Po kolei sprzątaj w pomieszczeniach

Z reguły na przełomie lata i jesieni wymieniamy garderobę na cieplejszą. Nastał odpowiedni okres na porządek na półkach. Każdego dnia sprzątaj następne pomieszczenie. na końcu przeznacz kuchnię i łazienkę. Jeśli posiadasz spiżarkę, należałoby na nią rzucić okiem, poukładać słoiki i poświęcić więcej miejsca na przetwory. Nie zapomnij również w sypialniach wytrzepać wszystkich materacy a także odświeżyć dywanów. W łazience wyczyść starannie kafelki. Zdołasz uczynić to przy użyciu mopa czy też ścierki nawiniętej na szczotkę. Postaraj się sumiennie doszorować fugi. W czasie zimy okazjonalnie otwieramy okna, jest bardziej duszno. W łazience góruje wilgoć. Uzbierany w spoinach kurz stanie się idealnym środowiskiem dla bakterii i grzybów. W pomieszczeniach precyzyjnie umyj wszystkie lampy. Dla właścicieli sprzętów tarasowych to również termin na wyczyszczenie i zabezpieczenie foteli i siedzisk. Im dokładniej zadbamy o umeblowanie zewnętrzne, tym ekonomiczniej wkroczymy w następny sezon wiosenny. Zazwyczaj po okresie grillowym też szorujemy dokładniej ruszty i paleniska. Opisanych zadań jest co niemiara, pomimo tego pożądane byłoby je po kolei przewidzieć i wykonać. Ażeby umilić sobie czas porządków jesiennych można słuchać ulubionej muzyki lub słuchowiska, czy też śpiewać.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.