Kiedy do psychologa - niepokojące znaki. Chyba każdemu zdarza się kiepski dzień, czasami nawet gorsze parę dni lub cały tydzień. Istnieje jednakowoż 7 sygnałów, które mogą znamionować depresję lub inne zaburzenia natury psychicznej. Jeśli odczuwasz, że któreś z nich tyczą ciebie koniecznie skorzystaj z usług poradni psychologicznej. W takich sytuacjach przynieść ulgę może dobry psychoterapeuta. Lublin jest miejscem, gdzie bez trudności znajdziemy specjalistę.

Pod spodem wykaz alarmujących symptomów, które powinny skłonić Cię do wizyty u psychoterapeuty:

Samobójcze myśli. Kiedy tylko najdą cię myśli, iż twoje istnienie utraciło jakąkolwiek wartość i że nie ma już sensu w dalszym ciągu żyć, jeśli na serio rozmyślasz o pozbawieniu się życia, nie zwlekaj, idź bezzwłocznie do psychoterapeuty, który będzie w stanie udzielić ci koniecznej pomocy.

Kolejnym objawem, jaki winien cię zaniepokoić jest poczucie beznadziejności życia. Pomocy specjalisty potrzebujesz wtedy, kiedy czujesz, że na nic już w życiu nie oczekujesz, iż dalsze bytowanie nie ma sensu.

Jeżeli twój stan emocjonalny nie zezwala Ci pracować to kolejny powód do wybrania się na konsultację psychologiczną. Oczywiście może być tak, że doświadczamy jakieś życiowe trudności które dotyczą przykładowo dużej straty, lub śmierci najbliższej osoby i to powoduje, że niełatwo skoncentrować się na pełnionej pracy. Jednak jeśli niezdolność do pracy nie wynika bezpośrednio z doświadczanej sytuacji należy udać się po pomoc.

Tym co winno niepokoić jest ukazanie się zaburzeń snu. Trzeba zwrócić wyjątkową uwagę na sytuacje które powtarzają według schematu, takie jak na przykład budzenie się o tej samej porze każdej nocy czy cowieczorne trudności z zaśnięciem. Bezsenność i zaburzenia snu bywają jednym z zwiastunów depresji.

Alarmujące są również wszelakie zmiany łaknienia. Zarówno ubytek łaknienia, bądź wprost awersja do jedzenia jak i objadanie się, podwyższone łaknienie bywają symptomami problemów natury psychicznej. Jeżeli straciłeś kontrolę nad swoim apetytem udaj się po wsparcie do poradni psychologicznej.

Nie czekaj z wizytą u specjalisty również wtedy, gdy nękają cię zmiany nastroju, które trwają wiele tygodni. Nie ignoruj przedłużających się okresów przemożnego smutku, lęku, lub gniewu.

Kolejnym symptomem, który winien zwrócić twoją uwagę jest wycofanie się z życia. Gdy masz trudności z spełnianiem czynności, które dotychczas nie nie sprawiały Ci problemów, jeżeli wrażenie niedoboru energii sprawia, że powoli wycofujesz się z dziennych działań, szybko udaj się po pomoc psychologa.

Zdrowie umysłowe jest tak samo istotne jak zdrowie fizyczne, dlatego należy zwracać uwagę na wszelkie zmiany w naszym zachowaniu oraz reagować, kiedy czujemy, że w pojedynkę już nie dajemy rady. Konsultacja u terapeuty nie boli, a podjęta terapia bez wątpienia pomoże.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.