Chyba każdemu zdarzyło się odczuwać nerwowość, stres i napięcie. Niestety zdarza się, że przypływy lęku są niekontrolowane, a takie mogą stanowić spore utrudnienie w codziennych zajęciach. Dlatego własnie warto skorzystać z kilku prostych porad, które pomogą zapanowac nad nagłym przypływem lęku i towarzyszących mu odczuć.

Po pierwsze, nauczmy się relaksować. Może nam się wydawać, że każdy doskonale wie w jaki sposób sie zrelaksować, jendka niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, iż powszechne oglądanie telewizji, czy przesiadywanie przezd komputerem prawdziwym relaksem nie jest, takie zachowania mogą wręcz zwiększac napięcie. To samo tyczy się używek takich jak alkohol, papierowy czy narkotyki, które wprowadzaja w stan fałszywego relaksu, który mija wraz z zanikiem środka odurzającego.

Polecanymi metodami relaksacyjnymi sa na przykład joga lub tai chi, które mają znakomite oddziaływanie na stan umysłu.

Po drugie należy sie wysypiać, zadbać o kondycję fizyczna, poprzez regularne ćiwczenia oraz prawidłowo się odżywiać. Chcąc radzić sobie z życiowymi problemami i trudnościami trzeba dostarczyć organizmowi właściwą ilość snu, ćwiczenia fizyczne sprawiają, że komórki w ciele sa dotlenione. Zdrowe posiłki zawierające warzywa, owoce oraz produkty o dużej zawartości protein dostarczają organizmowi energii na dłuższy czas.

Kolejnym ważnym czynnikiem wzmagającym odpornośc na stres są inni ludzie. Nalezy jak najwięcej czasu spędzać z rodziną oraz przyjaciółmi. Zaś wspólne wykonywanie różnych czynności wzmacnia więzi, daje poczucie bezpieczeństwa i wsparcia. Warto jak najwięcej rozmawiać z bliskimi, daje to poczucie zrozumienia.

Warto także spędzać czas na łonie natury. Nie od dziś wiadomo, że przyroda wycisza, uspokaja, dlatego zawsze znajdź czas na przechadzkę po lesie, parku czy innym miejscu, w którym czujesz się bezpiecznie i miło.

I na koniec nie zapomnij o pozytywnych myślach. To najlepszy sposób na zniwelowanie zmartwień, wystarczy wyobrazić sobie przyjemne sytuacje, piekne rzeczy oraz ulubione miejsca, przekierowując w ten sposób troski na pozytywne myśli. Warto pozwolić sobie na marzenia.

Naturalnie wymienione wskazówki są sposobem na samopomoc w przypadku odczuwania nadmiernego stresu, nerwów i napięcia, w przypadku zdiagnozowanej nerwicy lękowej należy udać się po fachowa pomoc do psychoterapeuty.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.