Nastąpiły nowe czasy. Ciężko by sobie wyobrazić współczesne budownictwo bez nowoczesnych rozwiązań. Zaledwie kilkadziesiąt lat temu skwar dawał się we znaki ludziom którzy pracowali zarówno w biurach jak i rezydentów szczególnie poddaszy, gdzie temperatury bywają nieludzkie.

Zbawienna staje się wówczas klimatyzacja. Klimatyzator to urządzenie które funkcjonuje na zasadzie pompy ciepła. Porządny klimatyzator potrafi zarówno chłodzić latem jak i nagrzewać zimą nasze pomieszczenie. Klimatyzator może też poradzić sobie ze zbyt dużą wilgotnością w pomieszczeniach. Klimatyzator może być zarówno rodzaju split innymi słowy taki którego jednostka wewnętrzna montowana jest na ścianie lub sufitowy lub kasetonowy innymi słowy taki instalowany na suficie. Istnieje jeszcze trzeci rodzaj klimatyzatorów czyli kanałowe. W takim rozwiązaniu jednostka wewnętrzna jest gdzieś schowana, na ogół między podwieszanym sufitem a stropem budynku. Powietrze w takim rozwiązaniu rozprowadzane jest do wielu pomieszczeń przy użyciu izolowanych termicznie kanałów. Każde z tych rozwiązań ma swoje wady oraz plusy.

Nie bez różnicy jest także koszt każdego z systemów. Najtańsza jest klimatyzacja typu split acz jest najgłośniejsza i najmniej estetyczna. Średnia półka cenowa to klimatyzacja sufitowa, jest mniej hałasować i wygląda ładniej. Najwięcej zaś zapłacimy za kanałówkę, bo prócz urządzenia trzeba rozprowadzić kanały pobierające ciepłe oraz wydmuchujące chłodne powietrze.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.