Etykieta, opisana, jako zestaw norm i dewiz dowodzących naszym postępowaniem w społeczeństwie, nie redukuje się w tym momencie wyłącznie do otoczenia faktycznego. W internetowej społeczności, w której raz po raz stawiamy związki, komunikujemy się i realizujemy transakcje , jest też charakterystyczna netetykieta. To zestaw zasad ułatwiających zrozumienie, jak postępować w internetowym świecie, ażeby byli odbierani jako osoby biegłe, poważne i układne. W tym materiale przedstawimy, z jakiego powodu etykieta cyfrowa jest tak ważna i jakie zasady należałoby uwzględnić, korzystając z internetu.

Ważność cyfrowego wizerunku

Nieodpowiednie zachowanie w internecie uwalnia realne skutki w naszym życiu. Dyletanckie wpisy na mediach społecznościowych są w stanie wywrzeć wpływ na naszą karierę, a niesmaczny ton w e-mailach może pokrzyżować szyki naszym stosunkom zawodowym i osobistym. Należy uzmysłowić sobie, że w w necie zostajemy zakodowani przez naszą komunikację i wypowiedź, co wespół stanowi naszą "cyfrową wizytówkę".

Savoir-vivre online

Netykieta, oznaczająca zespół reguł etykiety obowiązujących w w sieci, mieści kilka zasadniczych zaleceń. Po pierwsze, zawsze wskazane jest pamiętać, że po drugiej stronie monitora znajduje się człowiek. Anonimowość, którą proponuje internet, nie jest zachętą do niepoprawnego postępowania. Ponadto, zważajmy na formę i wydźwięk naszych postów. Wykorzystanie kapitalików jest przyjmowane jako wrzask, a nadmierne użycie emotikonek bywa odbierane jako nieodpowiednie lub infantylne.

Prywatność w kontekście odpowiedzialności

Dodatkowym ważnym aspektem jest sprawa prywatności, zarówno osobistej, jak i osób, z którymi się komunikujemy. Zanim coś opublikujemy bądź podzielimy, rozważmy, czy te informacje są właściwe do publicznego udostępnienia. Kontrola danych wrażliwych to nie jedynie zobowiązanie przepisami, ale także czynnik słusznej netetykiety.

Istotność etykiety cyfrowej wzrasta pospołu z naszą zwiększającą się działalnością w w internecie. Zrozumienie norm netykiety, znajomość znaczenia naszego cyfrowego wizerunku na obecność w realu a także dbałość o prywatność to elementy, jakie każdy odbiorca internetu winien znać i stosować. Powyższe normy są nie wyłącznie wyznacznikiem naszej fachowości, lecz też wyrazem szacunku do innych użytkowników internetu.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.