Przyjęło się mówić, że to kobiety straciły głowę dla perfum, ale mężczyźni też przywiązują dużą wagę to zapachów jakimi się otaczają. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ przyjemny zapach wpływa na nasze samopoczucie. Ponadto odpowiednio dobrane kompozycje zapachowe są doskonałym dopełnieniem nas samych - podkreślają nasz styl oraz charakter. Stanowią również ważny element codziennych stylizacji. Tylko jak znaleźć idealny zapach dla siebie? Jest kilka zasad, którymi warto się kierować przy wyborze perfum.

Perfumy dla Pań i Panów - ich krótka historia

"Per fumum" ("przez dym") - to łacińskie wyrażenie, od którego wywodzi się nazwa perfum. Nie jest to wynikiem przypadku, ponieważ od stuleci wonny dym służył ludom do komunikacji z duchami. Już wtedy zapach miał magiczne właściwości. Przyjmuje się, że pierwsze substancje zapachowe stosowane były na obszarze starożytnego Bliskiego Wschodu (głównie Egiptu), stanowiąc pewne sacrum dostępne tylko dla wybranych. Z kolei dzięki Grekom i Rzymianom perfumy stały się elementem życia codziennego, a dzięki Arabom perfumy zaczęto produkować w oparciu o destylację alkoholową. Technologia tworzenia, jak i znaczenia pachnideł ewoluowała na przestrzeni lat. Obecnie są traktowane jako ważny element codziennej stylizacji i wciąż mają w sobie dużo magii.

Perfumy to coś więcej niż zapach

Można śmiało powiedzieć, że perfumy we współczesnym świecie stały się wyznacznikiem dobrego gustu, a także pewnego luksusu. Za pomocą zapachu zarówno kobiety, jak i mężczyźni kreują swój styl podkreślający przy tym ich charakter. Perfumy są dodatkiem do stroju. W zależności od okazji czy pory dnia wybieramy określone zapachy perfum by dopełnić naszą stylizację. Lubimy otaczać się przyjemnymi zapachami. Dlatego też tak chętnie kupujemy perfumy.

Zapach idealny - czym się kierować wybierając perfumy dla nas lub dla kogoś

Zarówno drogeria internetowa, jak i stacjonarna ma wiele do zaoferowania w kwestii nut zapachowych perfum. Wśród tych wiodących wymienia się nuty: kwiatowe, cytrusowe, orientalne, drzewne, owocowe, ziołowe, wodne, zielone itp. Wybrane zapachy są ze sobą łączone tworząc określone kompozycje, w których mamy trzy najważniejsze nuty, uwalniające się w określonym czasie nadając perfumom odpowiedniej głębi i pożądanej wyrazistości.
Są to nuty:
- głowy - wyczuwana zaraz po zaaplikowaniu perfum przez 15-30 minut;
- serca - rozwija się późnij (po 30 min.) i uwalnia się nawet do 2 godzin;
- bazowa - rozwija się jako ostatnia i najdłużej jest wyczuwana na skórze - nawet do kilkunastu godzin.

Ponadto konkretny rodzaj zapachów jest kojarzony z określonym typem osobowości. Na przykład dla romantyczek będą idealne kwiatowe perfumy damskie Piotrków, z kolei osoby pełne energii i optymizmu zwykle sięgają po perfumy kwiatowo-owocowe. Natomiast osobowości dominujące lubią perfumy orientalne, a sportowcy często sięgają po perfumy z rodziny owoców cytrusowych. Są również zapachy unisex, które zostały stworzone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.