By miewać się dobrze we własnym ciele, trzeba czuć się dobrze w swoim umyśle. Lecz to, o czym przeważnie zapominamy, to fakt, że nasze jedzenie wpływa na nasze samopoczucie. Tak! Właściwe pożywienie sprawi, że będziesz czuć się lepiej w swojej głowie! Testy ujawniają, że niektóre pokarmy lub kombinacje żywności należy unikać dla naszego zdrowia psychicznego i innych, jakie mają być preferowane, by zapobiec lękom na przykład.

Której żywności należy wystrzegać się?

Śmieciowa żywność.
Nie jest to niespodzianką, ale śmieciowa żywność musi być naturalnie zakazane, i wyeliminowane w miarę możliwości z diety. Burgery, pizza, frytki mogą uczynić, że będziesz przez chwilę szczęśliwy, lecz częste konsumowanie tych wyrobów będzie z większym natężeniem sprzyjać melancholii aniżeli radości.

Alkohol
Kieliszek wina może być wspaniały na spotkanie z przyjaciółmi. Jednakże prawie wszystkie trunki alkoholowe skutkują wahania poziomu cukru i stymulują odkładanie się kwasów mlekowych we krwi, co ma tendencję do wywoływania bezsenności, a nawet depresji.

Węglowodany.
Cukier nie tylko rujnuje cerę i figurę, ale też atakuje nasz umysł. Podniesienie ilości cukru w codziennej diecie jakiejś osoby sprowadziłoby depresję.

Sól.
Sól wzmacnia ataki paniki. Pobudza ciśnienie krwi, na skutek czego przyspiesza akcję serca. Następnie organizm reaguje uwolnieniem hormonu stresu - adrenaliny, która sama powoduje napięcie oraz niepokój. Nie jest wskazany dla dobrego samopoczucia.

Kawa.
To ponoć ulubiony napój mnóstwa ludzi, natomiast na pewno nie jest optymalny. Kawa duplikuje hormony stresu kortyzol oraz epinefrynę.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.