Okoliczności w czasie trwania pandemii koronawirusa jak również wynikający z niej kryzys ekonomiczny wpłynęły negatywnie na stan zdrowia psychicznego masy osób i stworzyły nowe problemy dla osób już cierpiących na choroby psychiczne jak również przykładowo zaburzenia połączone z nałogami.

Z grubsza 40% dorosłych w USA informowało w trakcie epidemii symptomy zaburzeń lękowych bądź depresyjnych. W dotychczasowych okresach była to plus minus 1 osoba na 10 pełnoletnich. Do przeważnie raportowanych problemów połączonych ze zdrowiem umysłowym jak również samopoczuciem należą:

- kłopoty z uśnięciem albo regularnym snem - przeszło 1/3 osób
- trudności z jedzeniem a także odżywianiem - przeszło 1/3 osób
- podwyższenie spożycia alkoholu lub stosowania substancji uzależniajacych - ponad 1/10 osób
- zmiana na gorsze poziomu zdrowia, szczególnie chorób przewlekłych wskutek obaw oraz stresu związanego z COVID-19 - ponad 1/10 osób

W miarę utrzymywania się globalnej epidemii, jeszcze więcej psychologów oraz ludzi związanych z pomocą osobom najbardziej potrzebującym przejawia niezbędność wzmożenia działań w w ramach zdrowia publicznego. Coraz gorsze wyniki badań powiązanych z samopoczuciem znamionują że bieżący stan pandemii oddziałuje ostro nie tylko na stan zdrowia fizycznego lecz także na nasze zdrowie umysłowe i nastrój. Skutki deficytów w tym obszarze mogą być obserwowalne na długo po ustąpieniu samego zagrożenia epidemiologicznego. Wsparcie psychologa, dialog z rodziną oraz przyjaciółmi to najłatwiejsza droga na odnowienie pewnej równowagi oraz szerszego spojrzenia, odzyskanie perspektywy na otaczające nas społeczeństwo.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.