Bóle w kręgosłupie nie przechodzą tak szybko jak tego oczekujemy.Kręgosłup jest podstawą ciała każdego z nas, na której utrzymuje się wszystko z czego składa się ciało człowieka. Zdecydowana większość osób ma już duże zwyrodnienia kręgosłupa, lecz wielu ludzi nadal żyje w nieświadomości, tymczasem inni pomniejszają wagę problemu albo poszukują innych przyczyn.

Zwichnąć kręgi kręgosłupa jest niezwykle łatwo, to może być wręcz bardzo małe zwichnięcie przez które nasze mięśnie sztywnieją i przeszkadza to danemu kręgowi wrócić na właściwie miejsce. Bóle dotyczące kręgosłupa nie znikają tak prędko jak tego oczekujemy. W zależności od stopnia zaawansowania zwyrodnienia kręgosłupa żeby zlikwidować problem potrzeba czasu oraz cierpliwości. By kręgosłup pozostał w dobrej formie jest ważne odpowiednie spanie, bardzo ważny jest właściwie dobrany materac na jakim de facto przesypiamy jedną trzecią część naszego życia. Oprócz dobrze dobranego materaca przydatna jest także twarda poduszka pod szyję a dodatkowo konkretne ćwiczenia. Podczas snu nasze mięśnie rozluźniają się dzięki temu sen jest najlepszą chwilą do rehabilitacji naszego kręgosłupa. Pozycja, w której śpimy również ma ogromne znaczenie. Najbardziej korzystna jest pozycja , w której śpimy na wznak, równo, na plecach gdy ręce mamy ułożone wzdłuż ciała a także nasze nogi są rozluźnione. W momencie gdy ludzkie ciało ułożone jest w tej właśnie pozycji jego waga rozkłada się równomiernie na łóżku a nasze mięśnie mają szansę się rozluźnić. Kiedy mięśnie ulegają rozluźnieniu wszelkie zwichnięcia kręgów nieco się wyprostowują. W trakcie spania w tej pozycji serce jest minimalnie obciążone, bez trudności pompuje krew oraz stwarza to lepsze krążenie. A gdy krew prawidłowo cyrkuluje to nasza wątroba lepiej funkcjonuje a także wyrzuca z naszego ciała wszelkie związki. Prawidłowo działająca wątroba ma duży wpływ na zwiększenie metabolizmu a co za tym idzie chudniemy we śnie. Bez żadnej diety po kilku miesiącach spania na twardym materacu nasz organizm ma możliwość pozbyć się kilku kilogramów. Pierwsze noce przespane na nieco twardszym niżeli do tej pory materacu niechybnie przyniosą bóle mięśni a także kręgosłupa, jednak gdy zwichnięcia w obrębie twoich kręgów znikną wszelkie dotychczasowe bóle także znikną.

W momencie kiedy sypiamy na miękkim materacu kręgosłup nie jest w stanie się rozluźnić i generuje to kolejne zwichnięcia kręgów. Nasze kręgi ulegają wygięciu i następuje ich zwyrodnienie gdy sypiamy na zbyt miękkim materacu oraz zbyt wysokiej poduszce. Odpowiednio twarda poduszka utrzymuje prawidłowy stan naszej przegrody nosowej. Tymczasem ona odpowiada za utrzymywanie równowagi fizjologicznej wszystkich organów w naszym ciele. Jakość snu, która to wynika tak naprawdę z stopnia twardości materaca na którym śpimy, ma ogromny wpływ na zdrowie ludzkiego kręgosłupa, a w związku z tym na zdrowie organizmu.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.