Nikogo na pewno nie trzeba przekonywać, że miło jest kłaść się do spania w czystej i świeżej pościeli. Nie jest to wyłącznie zadbanie o wrażenia estetyczne, gdyż szczególnie ma istotne znaczenie dla jakości naszego snu. Warto jednak wzmiankować, że czystość pościeli to nie jedynie wyprane i wyprasowane poszewki. Identycznie znaczące jest dbanie o kołdry i poduszki, materace oraz regularne wietrzenie pokoju, w którym spimy. O ile wytrzepanie materaca, bądź otworzenie okna nie naraja dużych trudności, o tyle solidne wypranie poduszek i kołder stale wzbudza wątpliwość i sceptycyzm. Pojawia się pytanie, czy w ogóle prać?, a jeżeli prać to jak i jak często?

Czemu trzeba prać kołdry i poduszki?

Dla zachowania higieny, zdrowia jak również komfortu snu bezwzględnie należy prać tak samo poszewki, jak i wypełnienie, czyli kołdry i poduszki. Rezultaty zrealizowanych badań już dawno zwróciły uwagę na to, że w pościeli gromadzą się bakterie i roztocza. Pojawiają się one oczywiście w wyniku zbierania się kurzu i brudu, lecz również pozostałości po nas samych. Skóra człowieka, pot, wydzieliny, włosy - wszystko to zostaje w naszym łóżku i stanowi wyśmienitą pożywkę dla każdego typu drobnoustrojów.W związku z tym tak znaczące jest, by regularnie prać i w miarę możności dezynfekować nasze kołdry i poduszki. Pranie pościeli w właściwych detergentach i w programie o odpowiedniej temperaturze pomoże nam wyeliminować znaczącą część grzybów, mikrobów, bądź pasożytów. Dodatkowa dezynfekcja natomiast zapewni zdrowy sen, będziem mieć oddziaływanie na obniżenie trądziku, rozlicznego typu alergii, czy astmy. Nie ulega wątpliwości także czyste kołdry i poduszki pomogą ustrzec się od zapalenia zatok i rozwinięcie się innych stanów zapalnych.

Jak pierzemy kołdry i poduszki?

Zazwyczaj nasze powątpiewanie w temacie prania poduszek i kołder dotyczy tematu detergentów, właściwiej pralki a także programu. Obawiamy się, że gdy skorzystamy z domowej maszyny, to wciśnięta kołdra ulegnie zniszczeniu, wypełnienie zbije się nierównomiernie, a w następstwie tego nasza kołdra straci ostatecznie swoje właściwości izolacyjne, przestanie być przyjemna i komfortowa. Tymczasem kołdry i poduszki należy prać, a osoby które cierpią na alergie powinny bezwarunkowo robić to o wiele częściej. Żeby zapobiec narastaniu symptomów alergii, pojawienia się odczynu na skórze lub świądu, alergicy powinni prać poduszki i kołdry przynajmniej raz w miesiącu. Osoby zdrowe wystarczy, że upiorą kołdry i poduszki co dwa-trzy miesiące. Należałoby także wtrącić, że pościel wymaga częstej dezynfekcji w lecie, a także w ciągu i po chorobie użytkownika.

By zatrzymać, a nawet wydłużyć właściwości użytkowe poduszek i kołder trzeba je prać regularnie w należyty sposób. Najwygodniej jest wykorzystać do tego dużą pralkę, aby nie rolować kołdry, bądź poduszki. Wskazane jest też skorzystać z suszarki bębnowej, by wsad mógł błyskawicznie wrócić do swojej puchatej struktury i nie zostawał stłoczony i nieforemny. Tymczasem większość z nas nie dysponuje adekwatnymi urządzeniami w domu, dlatego w przypadku konieczności wyprania kołder i poduszek wyjątkowym wsparciem będzie samoobsługowa pralnia ekspresowa. W pralni Speed Queen możemy korzystać z bardzo pojemnych urządzeń (od 7 do 20 kg), które bez problemu pomieszczą poduszki i kołdry. Wystarczy, że wsadzi się do jednej takiej pralki pełny komplet pościeli z wypełnieniem, uruchomi dedykowany program, a urządzenie dopasuje stosowną ilość hipoalergicznego detergentu i w krótkim czasie starannie upierze całe pranie. Do tego podczas prania, tuż przed płukaniem, uwalniany jest środek dezynfekujący, który wnikliwie odkazi kołdry i poduszki. Nasza pościel zostanie higienicznie czysta. Na końcu wskazane jest skorzystać z wielkiej suszarki bębnowej, dzięki której po 15 minutach zdołamy wziąć do domu pachnącą, suchą i puszystą pościel. Bez wątpliwości używanie maszyn dostępnych w Speed Queen pozwoli regularnie dbać o schludność kołder i poduszek, ich pełną dezynfekcję bez narażania pościeli na zniszczenie w domowej pralce.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.