Wczasy to okres, kiedy pragniemy sycić się relaksem na plaży oraz cudownym promieniowaniem słonecznym. Plażowanie może być sympatyczne i dające zadowolenie, aczkolwiek nie powinniśmy zaniedbywać istotnych zasadach, które zagwarantują nam bezpieczeństwo i urodziwą opaleniznę. W tym materiale przedstawimy parę istotnych rad, które wskazane jest mieć na uwadze w trakcie opalania się na plaży.

Wyłoń właściwą porę dnia na plażowanie

Ażeby cieszyć się świadomym i błogim opalaniem na plaży, decydujące jest wyłonienie prawidłowiej pory dnia. Najlepszymi godzinami do plażowania są ranna pora przed godziną jedenastą oraz popołudniowa, po godzinie 16. W tym okresie promienie słoneczne są łagodniejsze dla cery, i ryzyko oparzeń jest o wiele mniejsze.

Ranne pory są szczególnie korzystne dla plażowania, bowiem natężenie promieniowania UV jest wówczas mniejsza. Słońce wyłania się dopiero spoza horyzontu, zaś jego promienie są w wyższym stopniu poziome, a to mniejszym przytłoczeniem dla skóry. Jest to należyty czas, aby zacząć plażowanie i nabrać zdrowej opalenizny.

Po godzinie 16, jak słońce zaczyna w tym momencie opadać, promienie słoneczne stają się bardziej kątowe, co znamionuje, że przekraczają przez większą warstwę atmosfery. W konsekwencji stają się z większym natężeniem rozproszone i mniej podstępne dla cery. Popołudniowe plażowanie jest wobec tego bardziej pewne, a równolegle dopuszcza sposobność osiągnięcia wymarzonej opalenizny.

Stosuj preparat z filtrem

Aplikacja preparatu z filtrem to niezmiernie znaczące dla świadomego plażowania. Wyselekcjonuj preparat z protektorem o należytym faktorze ochrony (SPF) dobranym do Twojego typu skóry. Należałoby zainwestować w wyrób wysokiej jakości, jaki zagwarantuje czynną asekurację przed podstępnym promieniowaniem UV. Nanieś preparat sowicie na całe ciało przed pójściem na plażę, pamiętając o najbardziej narażonych obszarach, przykładowo nos, uszy, ramiona i nogi. Znaczące jest także regularne odświeżanie nakładanego preparatu, zwłaszcza po kąpieli czy wypoceniu się.

Zaopatrz się w właściwe nakrycie głowy

Ochrona skóry głowy jest jednakowo istotna jak zabezpieczanie reszty ciała. Dobierz cienką, przewiewną czapkę bądź kapelusz, który ochroni Twoją głowę przed silnym wpływempromieni słonecznych. Nie zapominaj, iż skóra na czaszce jest wrażliwa na sparzenia słoneczne, a nadto długa wystawa bez ochrony może prowadzić do sparzeń i podrażnień skóry. Z tej przyczyny zawsze miej przy sobie właściwe okrycie głowy i zakładaj go niezależnie od pory roku.

Nawodnienie jest podstawą: cyklicznie popijaj sporo wody

W trakcie ciepłych dni na plaży nie zapominaj o systematycznym napojeniu organizmu. Upał i ekspozycja na słońce są w stanie doprowadzić do szybkiej straty płynów z systemu. Dlatego ważne jest, żeby popijać mnóstwo wody oraz podtrzymywać dobry poziom nawilżenia od wewnątrz. Stroń od napojów wyskokowych i cukrzonych, albowiem są w stanie one wieść do odwodnienia. Woda jest optymalnym doborem, ażeby utrzymać organizm nawodniony a znakomicie nawilżoną cerę.

Po-plażowy rytuał: jak należycie troszczyć się o cerę po godzinach opalania

Po ukończeniu plażowania, ważne jest solidne troszczenie się o cerę. Po kąpieli czy prysznicu, użyj nawilżającego balsamu czy mleczka po opalaniu. Te kosmetyki pomogą w odżywieniu cery, zachować jej dobre nawilżenie i zmniejszyć możliwe uszkodzenia. Specjalną atencję zwróć na miejsca, które były w największym stopniu narażone na słońce, takie jak na przykład twarz, ramiona i nogi. Unikaj też szorstkich ręczników i silnego masowania ciała, żeby nie jątrzyć organizmu dodatkowo. Warto również pić więcej wody po plaży, ażeby dopomóc ustrojowi w utrzymaniu stosownego nawodnienia skóry.

Pamiętaj, iż powyższe porady są podstawowymi zasadami dla świadomego i delikatnego opalania na plaży. Stale dostosuj je do swoich osobistych preferencji a także czynników charakterystycznych w danym klimacie. Twoje zdrowie i wyborne samopoczucie są najistotniejsze, dlatego zadbaj o swoją cerę i ciesz się opalaniem na plaży odpowiedzialnie.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.