Okres wiosenny to pora na planowanie urlopów oraz zagranicznych wyjazdów rekreacyjnych. Wielu z turystów już od zimy zastanawia się nad kierunkiem swojego wyczekanego odpoczynku. Poza wyborem idealnego miejsca, pięknego hotelu oraz wymarzonego krajobrazu ważna jest także sprawa finansowa. Dlatego warto zapoznać się wcześniej z walutą wybranego przez nas kraju i odpowiednio wcześniej przygotować się na wydatki związane z wymianą pieniędzy.

Zajmijmy się szczegółowo dolarem amerykańskim. Popularny zielony banknot będzie nam niezbędny podczas wycieczek do Stanów Zjednoczonych, ale także Portoryko, Mikronezji, Panamy, Ekwadoru, Zimbabwe czy Saby i Sint Eustatius. Pieniądze najlepiej jest wymienić oczywiście poza sezonem. Spóźnialskich turystów czeka niemiła niespodzianka w postaci wysokich opłat przy przewalutowaniu wybranych sum. Z obserwacji analityków rynku wynika, że właśnie kwiecień oraz maj są najlepszymi miesiącami na kupno dolara. Przyjrzymy się w takim razie bliżej notowaniom oraz statystykom amerykańskiej waluty. Kurs dolara amerykańskiego w pierwszym trymestrze 2015 roku rósł do uzyskania rekordowej wartości 3,95 PLN. Jest to najwyższy od 2004 roku poziom i niestety według specjalistów utrzymuje się względnie na podobnym poziomie. Jednakże faktyczne notowania są bardziej wyrozumiałe i pocieszające dla zainteresowanych wymianą waluty. Obecnie dolar amerykański waha się od wartości 3,52 PLN do 3,67 PLN. Zgodnie z przewidywaniami kurs będzie się wzmacniał, dlatego dobrym rozwiązaniem jest jak najszybsza zamiana waluty.

Doświadczenie pokazuje, że najbezpieczniejszym wyjściem jest systematyczne i regularne kupowanie waluty. Z pomocą przyjść nam mogą liczne internetowe kantory, dzięki którym nie wychodząc z domu zrealizujemy zaplanowane transakcje. Dzięki temu unikniemy wysokich opłat w czasie sezonu, a poprzez inwestycje poczynione w różnych okresach będziemy mogli uśrednić nasze wydatki i zminimalizować ryzyko wahań kursu. Na pewno pozytywnie odbije się to na grubości naszego portfela, a także pozwoli spokojnie przygotować się wyczekanego urlopu. Warto pamiętać, że czekanie do ostatniej chwili na najlepszy możliwy kurs jest niebezpiecznym pomysłem na zaoszczędzenie pieniędzy przez wyjazdem.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.