Turyści, ale i osoby odwiedzające Warszawę z powodów służbowych, mają rozmaite wymagania odnośnie wyglądu i wyposażenia pokoi w hotelach. Część gości hotelowych chce zatrzymać się w luksusowym obiekcie, oferującym zróżnicowane usługi na wysokim poziomie, inni zadowolą się tanim pokojem, w którym będzie po prostu czysto i schludnie. Hotel Warszawa nie zawsze kojarzy się jednak wyłącznie z pokojami, bowiem równie łatwo znajdziemy w stolicy obiekty oferujące przestronne apartamenty.

Pokój czy apartament hotelowy?

Hotele możemy podzielić na takie, które udostępniają gościom wyłącznie pokoje bądź wyłącznie przestronne apartamenty (zobacz Residence St. Andrew’s Palace) oraz takie obiekty, w których ofercie znajdują się zarówno pokoje, jak i apartamenty.

Rezerwując pokój hotelowy, zazwyczaj otrzymujemy do dyspozycji trzy pomieszczenia: pokój z łóżkiem, przedsionek z lustrem i wieszakiem na ubrania oraz łazienkę. Apartament składa się z większej ilości pomieszczeń i co najważniejsze – do dyspozycji gości jest kuchnia, albo przynajmniej aneks kuchenny, co daje możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków. Apartamenty hotelowe mogą być przeznaczone dla gości pojedynczych, ale także par, rodzin z dziećmi czy mniejszych grup – wówczas apartament powiększa się o kolejne sypialnie.

Apartament zapewnia nieco inną atmosferę, aniżeli pokój hotelowy. Jest tam bardziej intymnie, a dzięki dużej ilości mebli i sprzętów, goście hotelowi są samowystarczalni i jeżeli nie chcą, nie muszą opuszczać apartamentu przez długi czas. Mogą poczuć się tam niemal jak we własnym domu.

Hotel Warszawa – apartamenty na pobyt krótko- i długoterminowy

W Warszawie funkcjonują hotele o różnym standardzie. W przypadku pobytów krótkoterminowych, gdy gość potrzebuje noclegu na jedną czy dwie noce, standard być może nie ma aż tak dużego znaczenia. Jednak jeśli gość „wprowadza się” do hotelu na dłużej, ma znacznie wyższe wymagania, ponieważ podczas długiego pobytu brak udogodnień zaczyna doskwierać.

Oczywistym jest, że większej ilości udogodnień możemy spodziewać się w hotelu oferującym apartamenty, takim jak wspomniany już wyżej Residence. Hotel Warszawa dba o swoich gości, zatem w apartamentach znajduje się wszystko, co niezbędne do codziennego funkcjonowania, w tym zastawa stołowa, pralka, zmywarka, detergenty do prania, żelazko itd. Obecność gustownych i wygodnych mebli oraz funkcjonalnych sprzętów jest niezbędna, jeżeli goście hotelowi mają czuć się w danym miejscu komfortowo.

Apartamenty hotelowe – dodatkowe usługi

Mimo że goście przebywający w apartamentach hotelowych są niemal samowystarczalni, w każdej sytuacji mogą liczyć na fachową pomoc personelu. W niektórych hotelach istnieje możliwość skorzystania z sali konferencyjnej i zorganizowania w niej spotkania biznesowego, w innych można skorzystać z urządzeń  biurowych, w jeszcze innych kupić i wydrukować bilet na samolot oraz zorganizować transfer na lotnisko. Zadowoleni będę również rodzice, którzy w razie potrzeby mogą zapewnić swoim dzieciom opiekę. Z powyższego wynika, że wybierając hotel powinniśmy kierować się nie tylko lokalizacją, dostępnością apartamentów danego typu oraz ceną, ale także tym, jakiego rodzaju atrakcje i usługi znajdują się w ofercie danego obiektu noclegowego.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.