Pokój hotelowy powinien wyróżniać się perfekcyjną czystością w każdym kącie. Konkurencja wciąż rośnie, a klienci stają się coraz bardziej wymagający. Z tego względu, każda powierzchnia w hotelowym pokoju powinna lśnić, a zwłaszcza szklana.
Masz kłopot z wyczyszczeniem szklanych powierzchni?
Szklane powierzchnie bardzo często bywają trudne do wyczyszczenia. To właśnie na nich widać każde, nawet najdrobniejsze zabrudzenie, tłustą plamkę, zacieki i smugi. W pokojach hotelowych szklane elementy są bardzo często wykorzystywane, ponieważ dodają im szyku i elegancji. Najczęściej spotykamy szklane stoliczki, blaty, lustra czy krzesła. Choć w pokoju hotelowym prezentują się naprawdę korzystnie, to ich czyszczenie wymaga stuprocentowej dokładności, bowiem wystarczy naturalny promień dziennego światła, aby dostrzec na szklanym stole kurz czy plamę. Dodatkowo, jeśli w twoim hotelu jest duży ruch i macie ograniczony czas na przygotowanie pokoju pod nowego gościa, często przez nieuwagę nie zauważymy niedoczyszczonego blatu czy lustra. Z tego względu, potrzebujemy takich środków, które odznaczać się będą wysoką skutecznością w pielęgnacji powierzchni szklanych.
Jak skutecznie czyścić szklane meble?
Pracę rozpocznij od przygotowania wiaderka z ciepłą wodą i odrobiną mydła. Użyj do tego delikatnej ściereczki, najlepiej z mikrofibry, ponieważ szkło jest bardzo delikatnym materiałem i łatwo spowodować na nim rysy. Za pomocą zwilżonej ściereczki usuwamy kurz i plamy. Później należy wykorzystać dobry preparat przeznaczony do czyszczenia powierzchni szklanych. Za jego pomocą usuniemy problematyczne zabrudzenia, których nie powinniśmy na siłę szorować, ponieważ skuteczny produkt chemiczny powinien sobie z nimi poradzić. Do takich należą specjalne środki chemiczne z linii produktów Pro Formula by Diversey, na przykład Cif Professional Window & Multi Surface Cleaner. Spryskaj nim szklany stolik czy lustro, a następnie przetrzyj szmatką niepozostawiającą włókien. Jeśli oprawa mebla jest drewniana do jego czyszczenia użyj z kolei środka przeznaczone do czyszczenia powierzchni drewnianych. Pamiętaj także, że najwięcej zabrudzeń na szklanych meblach będzie gromadziło się w łazienkach hotelowych. Lustro często poplamione będzie pastą, lakierem do włosów czy kroplami wody.
Przy wyborze środków czyszczących do szklanych powierzchni kieruj się także tym, aby posiadały one technologię O.N.T. Oznacza to, że produkt neutralizuje nieprzyjemne zapachy: dym papierosowy, pleśń, pot, mocz itp. Do takich produktów należy także Cif Professional Window & Multi Surface Cleaner. Szklany stoliczek powinien być perfekcyjnie czysty, lecz także przyjemnie pachnieć. W końcu na niego bardzo często wylewana jest kawa, zmywacz do paznokci czy inne tłuste zabrudzenia, powodujące nieprzyjemne zapachy.