Wybór hotelu uzależniamy od wielu czynników – dogodnej lokalizacji, standardu pokoju, wysokości ceny czy dodatkowych udogodnień. Możliwość spożycia śniadania w miejscu zamieszkania przeważnie schodzi na dalszy plan. Warto jednak pomyśleć o tym wcześniej, ponieważ istnieje wiele sytuacji, które wymuszają na nas szybkie zjedzenie porannego posiłku.

Zalety opłaconych śniadań

Nocleg ze śniadaniem pozwala rozplanować cały dzień. Jeśli jesteśmy w podróży służbowej, w miarę naszych możliwości możemy dostosować swoje zajęcia do hotelowego śniadania. W przypadku wyjazdu urlopowego zaplanujemy zwiedzanie wybranych obiektów lub podróże turystyczne tuż po posiłku. Rano nie musimy szukać restauracji, sklepu spożywczego czy jedzenia na dowóz. Podobnie jest wieczorem – odpada obowiązek robienia zakupów i przygotowywania się do następnego dnia. Pracownik hotelu „Dzikie Wino” w Wiewiórczynie dodaje: "O ile jedna osoba może sama zadecydować, czy chce spożywać posiłek w hotelu, o tyle rodziny z dziećmi czy grupy zorganizowane potrzebują prostych i szybkich rozwiązań. Poszukiwanie sklepów i restauracji na własną rękę w nieznanym rejonie może pokrzyżować z góry ustalone plany".

Zdrowe, sprawdzone posiłki

W hotelach przeważnie jakość usług idzie w parze z jakością oferowanych dań. Możemy być pewni, że posiłki z hotelowych restauracji będą bardziej zdrowe i lepiej zbilansowane niż szybkie śniadanie w sklepie na miejskim dworcu czy w ulicznej budce z jedzeniem. Bardzo często śniadania hotelowe są serwowane w postaci szwedzkiego stołu, dlatego każdy gość może sam ustalić, co chce zjeść i wypić oraz jakie ilości mu odpowiadają. Szwedzki stół to najlepsza forma posiłku dla osób, które mają nietolerancję pokarmową na wybrane produkty. Przeważnie cena noclegu w pakiecie ze śniadaniem jest atrakcyjniejsza niż sam nocleg i śniadanie np. w innym lokalu. Dlatego też oszczędność idzie w parze z praktycznością.

Czy nocleg ze śniadaniem zawsze się opłaca?

Wybór noclegu ze śniadaniem zależy przede wszystkim od tego, czy będziemy w stanie z niego skorzystać. Opuszczenie hotelu o wczesnej porze, uzależnienie wyjazdu od określonego czynnika lub po prostu nieatrakcyjna cena za nocleg ze śniadaniem to czynniki decydujące o tym, że posiłek w pakiecie wcale nie jest niezbędny. Przeważnie jednak goście hotelowi dzień zaczynają od śniadania niezależnie od tego, czy przyjechali w interesach, na wypoczynek, czy zatrzymali się tylko na noc, by rano ruszyć w dalszą drogę. Przed wykupieniem noclegu ze śniadaniem musimy zastanowić się, czy na pewno skorzystamy z tej oferty.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.