Są jednym z najważniejszych zabytków, jakimi może nas oczarować Kraków. Sukiennice to perełka dawnej architektury oraz najważniejszy skarb, z jakim możemy się spotkać na krakowskim Rynku Głównym. Kto w czasie wycieczki po mieście znajdzie czas na dokładniejsze zwiedzenie Sukiennic, ten z pewnością nie będzie żałować.

Ten imponujący gmach łączy w sobie cechy stylu gotyckiego i renesansowego, a ze względu na swą jest jednym z zabytków klasy 0. Nie brak w bryle Sukiennic pamiątek z XVI wieku, do których zaliczają się piękne schody, widoczne po bocznych stronach budynku. Zachwycają też attyki oraz piękne fasady, dzięki którym Sukiennice są jedną z najważniejszych perełek krakowskiej architektury. Wiele ciekawostek czeka też we wnętrzu Sukiennic. Imponująca hala targowa ozdobiona jest drewnianymi kramami, godłami kupieckimi oraz herbami polskich miast. Odrębnymi atrakcjami, które wiążą się z gmachem Sukiennic, są takie obiekty, jak słynna restauracja Wierzynek oraz Galeria Malarstwa Polskiego, urządzona na pierwszym piętrze Sukiennic. To ważna atrakcja dla wszystkich miłośników sztuki, dla których Kraków jest atrakcyjnym celem wycieczki ze względu na wspaniały zbiór prac najwspanialszych polskich malarzy.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.