Połączenie wód Morza czerwonego i Śródziemnego sprawiło, że na powstałym pod koniec XIX wieku Kanale Sueskim powstał jeden z najważniejszych na świecie szlaków handlowych. Kanał Sueski to przede wszystkim ważna droga wodna, ale i niebanalna atrakcja krainy faraonów. Ci, którzy spędzają wczasy w Egipcie, chętnie zaglądają w okolice kanału, podziwiając zarówno jego piękno, jak i atrakcje znajdujące się w jego najbliższej okolicy.

A jedną z najważniejszych miejscowości nad Kanałem Sueskim jest Ismailia, w której ma swą siedzibę zarząd Kanału, tu również można zwiedzić ciekawe muzeum, przedstawiające historię tego niezwykłego tworu. Pięknie prezentuje się również położony nad kanałem Port Said, znany z pięknych domów oraz rozległych, śródziemnomorskich plaż. Warto odwiedzić również miasto Suez, który obecnie jest przede wszystkim ważnym ośrodkiem przemysłowym. Obecny charakter tego miasta to efekt wielkiej odbudowy, która konieczna była w wyniku poważnych strat poniesionych przez tę miejscowość podczas wojen z Izraelem w latach 60-tych oraz 70-tych. W okolicy tego miasta znajduje się tunel, który jest najważniejszą trasą dla osób udających się na Synaj.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.