Wiele osób przekonuje, że góry są atrakcyjne włącznie zimą i wtedy wyjazd tam będzie najlepszą decyzją. Inni uważają, że można tam pojawiać się cały rok, są pewnie i tacy, którzy zimą w góry się nie wybierają, ale kochają górskie powietrze latem. Wiele będzie zależeć od indywidualnych upodobań, oczekiwań, które każdy może mieć.

Tak naprawdę jednak taką najważniejszą kwestią będzie szukanie dla siebie takich miejsc, w których będziemy czuć się najlepiej i wypoczynek będzie rzeczywiście udany. Gdy chodzi o te miejsca, które w naszym kraju będą atrakcyjne jeśli chodzi o górskie tereny to oczywiście będą to Karkonosze, Tatry, Beskidy, Bieszczady. W tej miejsca każdego roku udaje się najwięcej turystów z Polski i najczęściej są zadowoleni z warunków wypoczynku jakie zostały im zaproponowane. Dziś chcemy wziąć pod własną analizę zimowe Karkonosze jako miejsce udanego wypoczynku.

Karkonosze zimą

Udane miejsce zimowego wypoczynku musi być przede wszystkim powiązane z kwestią sportów zimowych, które Polacy kochają coraz bardziej. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że zimą szukamy takich kurortów, gdzie istnieją warunki do uprawiania takich sportów. Jak się okazuje Karkonosze w tym względzie świetnie się sprawdzą. Znajdując sobie przytulny hotel taki jak Rezydencja Lawendowe Wzgórze w Zachełmie znajdziecie sobie miejsce, które stanie się bazą wypadową w najlepsze miejsca zimowych Karkonoszy. To między innymi doskonale położone miejsce, które będzie można wybrać, jako start naszych wycieczek na narty do Karpacza czy Szklarskiej Poręby.

Wybierz biegówki czy zjazdówki

Właśnie te dwie miejscowości wydają się być najlepszymi bazami wyjazdów narciarskich zimą w Karkonoszach. Jeśli chodzi o Karpacz było to centrum sportów zimowych jeszcze nie tak dawno temu traktowane jako jedno z lepiej organizowanych w tej okolicy. Jednak na tą chwilę między innymi skocznia narciarska została tam mocno zaniedbana. Gdy chodzi o tereny narciarskie na pewno znajdziemy tam jeszcze kilka atrakcyjnych tras i wyciągów, które pozwolą na szaleństwa narciarskie. Co najważniejsze to fakt, że czynne tam trasy są rzeczywiście świetnie przygotowane i zróżnicowane, jeśli chodzi o stopień trudności, dlatego różni narciarze mogą się tam dobrze czuć, będzie można pojeździć na dopasowanych do oczekiwań trasach.

Szklarska Poręba natomiast ze słynną Polaną Jakuszycką to miejsce, gdzie poszaleć mogą miłośnicy nart biegowych. To już sport mniej rekreacyjny, ale nieco bardziej męczący, pozwalający wypracować mięsnie i kondycję. Jednak okazuje się, że w naszym kraju rośnie liczba zwolenników biegania na nartach, a właśnie zimowe Karkonosze a dokładnie Szklarska Poręba to idealne miejsce do tego by to bieganie się udało. Tam mamy właśnie najlepsze dostępne trasy do zabawy na nartach biegowych i nawet najbardziej wymagający narciarze będą zadowoleni. O jakości może świadczyć również to, że gościł tam już Puchar Świata FIS w narciarstwie biegowym.

Karkonosze zimowe są w stanie zaproponować nam kilka atrakcji turystycznych, dzięki którym miło spędzimy czas, popracujemy nad kondycją i wyjedziemy z gór zadowoleni.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez pensjonat Lawendowe Wzgórze

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.