Pobierowo to niewielka miejscowość położona nad Bałtykiem w województwie zachodniopomorskim. Mała wieś leżąca na Wybrzeżu Rewalskim, która liczy sobie około tysiąca mieszkańców ma do zaoferowania szereg atrakcji turystycznych osobom wypoczywającym nad polskim morzem.

Moc atrakcji

Pobierowo to nie tylko wypoczynek na piaszczystej plaży. Główną atrakcją turystyczną miejscowości jest ulica Grunwaldzka. Spacerując po wspomnianej ulicy, natkniemy się na stary domek letniskowy. Co kuszącego i wartego zobaczenia może być starym zniszczonym domku? Należał on do Ewy Braun, kochanki Adolfa Hitlera. Nie jest to atrakcja, którą chwali się miejscowa ludność, ale godna polecenia ze względu na pochodzenie historyczne. Na tej samej ulicy znajduje się także inna atrakcja, a jest nią Magiczny Dom. Specyfiką tej budowli jest odwrócenie wszystkiego do góry nogami. Sam obiekt sprawia wrażenie stojącego na dachu. Wchodząc do wnętrza domku, zauważyć można, że meble podłoga, znajdują się na suficie. Na ulicy Grunwaldzkiej znajduje się także Park Linowy Pobierowo. Do parku można zawitać z młodymi pociechami, ponieważ jest dostosowany do wszystkich grup wiekowych. Dla bardziej aktywnych turystów Pobierowo oferuje szlak turystyczny liczący 5,5 kilometra. Można po nim przemieszczać się pieszo lub na rowerach. Dla osób nieposiadających na wyposażeniu jednośladów w ofercie turystycznej znalazła się wypożyczalnia sprzętu rowerowego Rewal Bike System.

Baza hotelowa

Pobierowo posiada bardzo rozbudowana bazę noclegową zarówno pod względem ilości miejsc jak i różnorodnego standardu. Szeroki wybór ośrodków z domkami letniskowymi, domów gościnnych, pensjonatów, apartamentów oraz hoteli sprawia, że każdy na miejscu znajdzie odpowiedni nocleg na miarę swoich potrzeb. Ceny wynajmu także nie są przerażające, a zależą od standardu wyposażenia rozmiaru pokoi oraz położenia względem morza i centrum Pobierowa. Koszt noclegu wahają się od 40 zł do nawet 200 zł od osoby. Niższe ceny dotyczą kempingów oraz pokoi w domach gościnnych. Hotele o wyższym standardzie zazwyczaj oferują wynajem pokoi w górnej półce cenowej. Można znaleźć noclegi z wyżywieniem, samym śniadaniem oraz bez wyżywienia. Najlepszym źródłem informacji na temat noclegów do wynajęcia, lokalizacji oraz standardu wyposażenia jest strona: www.pobierowo.com.pl. Znaleźć można na stronie nie tylko cennik świadczonych usług przez poszczególne ośrodki, ale także kontakt bezpośredni, mapę dojazdu, zdjęcia pokoi oraz najważniejszą rzecz, czyli opinie innych turystów, którzy wcześniej skorzystali z poszczególnych ośrodków. Ponadto strona prezentuje mnóstwo informacji dotyczących Pobierowa, aktualności, atrakcji, oraz forum dyskusyjne.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.