Kraków położony na południu kraju jest jednym z największych i najstarszych miast Polski. Miasto, które do roku 1795 było stolicą Polski, to przede wszystkim bogata historia oraz przepiękne konstrukcje architektoniczne. Szereg atrakcji turystycznych sprawia, że jeden dzień pobytu, to zdecydowanie za mało, aby zapoznać się z tym pięknym miastem i jego bogatym wnętrzem.

Moc atrakcji oferowana przez Kraków sprawia, że najlepiej miasto zwiedzać pieszo, gdzie podczas podróży będzie towarzyszyć przewodnik po Krakowie. Zabytki przypominające o ponad tysiącletniej historii to nie tylko piękne zabudowania architektoniczne, ale także ogrom informacji, które musi opowiedzieć przewodnik - Kraków jest zbyt bogatym kulturowo miastem, aby pozostawić go zmysłom wzroku. Pomoc w tym zakresie oferuje strona www.krakkos.pl.

Piękny Zamek Królewski na Wawelu jest jednym z flagowych zabytków Krakowa. Zamek znajdujący się na wzgórzu Wawel to prawdziwy klejnot w koronie Krakowa. Obowiązkową pozycją podczas historycznej podróży po Krakowie jest Katedra Krakowska, która jest miejscem spoczynku królów Polski oraz wybitnych poetów. Nie sposób ominąć podczas zwiedzania Krakowa Rynku Głównego. To właśnie w tym miejscu można usłyszeć na żywo hejnał grany z Wieży Mariackiego czy zobaczy słynne renesansowe Sukiennice. Kraków jest także potężnym ośrodkiem kulturowym, w który funkcjonuje 11 dużych teatrów i wiele mniejszych. Dzięki niesamowitej dbałości o rozwój kulturalny Kraków jako pierwszy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej obok Pragi w roku 2000 został Europejską Stolicą Kultury.

Dojazd do Krakowa jest możliwy na wiele sposobów, ponieważ komunikacja mocno sprzyja turystyce. Kolej oferuje linię wschód-zachód rozciągającą się od Lwowa, aż do Berlina oraz północ-południe z Gdańska do Krakowa. Miasto jest także główną stacją przesiadkową dla osób zmierzających do Zakopanego. Dogodnym środkiem transportu są także autobusy PKS kursujące bezpośrednio do Krakowa z wielu miast Polski. Wygodnym sposobem dojazdu do Krakowa jest samochód. Do miasta prowadzi z Wrocławia autostrada A4 oraz drogi krajowe z Warszawy (E77), z Gdańska (E75) oraz drogi krajowe z Zakopanego (E77) i z Tarnowa (E40). Samolotem można do Krakowa dostać się w wielu miast Europy dzięki międzynarodowemu portowi lotniczemu Kraków-Balice, a na miejscu można skorzystać z bogatego węzła komunikacji miejskiej, wziąć taksówkę lub wypożyczyć samochód.

Będąc na południu kraju na urlopie, koniecznie należy zwiedzić Kraków.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.