Każdego roku, tysiące osób decyduje się zacząć nowe życie za granicą. Nierzadko wybór pada na Niemcy. Nic dziwnego. Kuszą nas: niskie bezrobocie, wysokie płace i lepszy standard życia. Wyprowadzka za granicę zawsze jednak wiąże się z wieloma niewiadomymi. O czym warto pamiętać, planując przeprowadzkę do Niemiec?

Przeprowadzka do Niemiec to duża zmiana, w życiu każdej osoby. Należy więc dobrze ją przemyśleć i odpowiednio zorganizować. Niezwykle ważne jest zadbanie o wszystkie niezbędne formalności jeszcze w swoim rodzinnym kraju. Zaoszczędzi nam to mnóstwo czasu, pieniędzy, ale i również stresu. O jakich dokumentach warto pamiętać? Przede wszystkim należy się upewnić, czy nasz dowód osobisty jest nadal aktualny. Powinno się też zadbać o takie dokumenty jak akt urodzenia, zaświadczenie o niekaralności oraz odpowiednie dyplomy, na przykład uczelni wyższej. Powinny one być przetłumaczone na język niemiecki oraz poświadczone przez tłumacza. Dokumenty te będą nam potrzebne, gdy upłyną pierwsze trzy miesiące naszego pobytu i będziemy starali się o pozwolenie na pobyt stały.

przeprowadzka do niemiec 02Przeprowadzka za granicę to przede wszystkim transport do Niemiec wszystkich naszych rzeczy osobistych. Może to obejmować również przewóz mebli i innych elementów wyposażenia domu. Dlaczego warto zabrać je ze sobą? Ponieważ do rzadkości należy wynajem mieszkania w pełni umeblowanego. Natomiast zakup wszystkich mebli wiązałby się z ogromnymi kosztami i wieloma tygodniami oczekiwania na zamówione produkty. Należy też wziąć pod uwagę fakt, że Niemcy jako nasz sąsiad znajdują się bliżej niż inne kraje często wybierane przez imigrantów. Znacznie łatwiej zadbać o taki transport do sąsiednich Niemiec niż do Anglii czy Norwegi. Dlaczego więc nie skorzystać z okazji, aby zabrać jak najwięcej potrzebnego wyposażenia? Warto więc przede wszystkim przemyśleć, co chcemy ze sobą zabrać i jak to spakować.

Przewiezienie swoich rzeczy do nowego domu najlepiej jest zlecić firmie, która pełni usługi transportowe, nawet jeżeli sami posiadamy samochód. Dlaczego? Ponieważ profesjonalne firmy transportowe, dysponują odpowiednim sprzętem do przewozu dużych gabarytów. Natomiast kursowanie za granicę nawet pojemnym samochodem okazuje się mało opłacalne i zajmuje dużo czasu. Decydując się na transport mebli do Niemiec, z wykorzystaniem firmy transportowej, możemy zdać się na doświadczenie pracowników, jeśli chodzi o umiejętne pakowanie przedmiotów, tak aby dotarły one bezpieczne. Dobre firmy oferują również szeroki zakres usług przeprowadzkowych, takich jak: rozpakowanie i poskładanie mebli, różne prace techniczne czy też utylizację przedmiotów, których już nie potrzebujemy. Warto skorzystać z usług takiej firmy, która pomoże nam sprawnie przejść przez trudne momenty przeprowadzki i zaoszczędzić, chociaż trochę stresu, który z pewnością będzie nam towarzyszył.

Organizując przeprowadzkę do Niemiec warto pamiętać o wyrobieniu karty EKUZ, czyli Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Uprawnia ona do swobodnego korzystania z opieki zdrowotnej w razie nagłej i nieoczekiwanej choroby, zanim będziemy mogli skorzystać z bezpłatnej opieki medycznej w danym kraju. Oprócz karty EKUZ, warto pamiętać, że pierwsze miesiące w wynajętym mieszkaniu mogą nas sporo kosztować. Prawo niemieckie dopuszcza pobranie depozytu, który może wynosić, aż trzymiesięczny najem. Jeżeli jednak nie mamy w tym kraju żadnych znajomych, warto zarezerwować nocleg w hostelu i zająć się szukaniem mieszkania na miejscu.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.