Krótki urlop? Kilka dni wolnego w kalendarzu? A może weekend wraz z całą rodziną? Gdzie wyjechać, aby odpocząć, zrelaksować się i nie myśleć o codziennych obowiązkach? Nie trzeba wcale lecieć na wczasy za granicą, ani jechać w polskie góry, aby zrealizować swoje weekendowe plany. Pod Warszawą jest wiele takich miejsc, gdzie warto wyjechać choćby na parę wolnych dni w czasie weekendu. Gdzie się wybrać?

Mała Wieś – prawie jak w Wersalu

Po co jechać kilka godzin w góry czy nad morze ze stolicy, skoro tuż za granicami metropolii znajduje się Mała Wieś? Od stolicy dzieli ją około 50 km. Znajduje się tam 30-hektarowa, dobrze zagospodarowana przestrzeń, gdzie zorganizowano miejsca noclegowe – w hotelu ze SPA, doskonałą restaurację, ale i atrakcję stanowi pałac z XVIII wieku, ogród francuski czy park angielski i staw, po którym można nawet pływać łódką. Na terenie Małej Wsi jest też strzelnica golfowa oraz boisko.

Rancho pod Bocianem

W odległości zaledwie 23 km od Warszawy, w pięknych okolicznościach przyrody Chojnowskiego Parku Krajobrazowego znajduje się „Rancho Pod Bocianem”. To obiekt, który dysponuje ponad 70 pokojami, ale i nastrojowym Modrzewiowym Dworkiem, swojską Chatą Rybaka i obszerną piknikową Chatą Grillową. Ma sale konferencyjne, ale i pozwala na wiele form aktywności na świeżym powietrzu. Można tu wziąć udział w spływie kajakowym, popływać łódką, skorzystać z toru offroadowego czy pola golfowego. Ogród spacerowy czy place zabaw na pewno przypadną do gustu najmłodszym.

Podmiechówek

W kierunku północnym od Warszawy znajduje się spokojna, urokliwa miejscowość Pomiechówek. Odpoczniemy tam aktywnie na łonie natury, na przykład biorąc udział w spływie kajakowym Wkrą, albo jeżdżąc konno w tamtejszej stadninie. Możemy wziąć też swoje rowery i skorzystać w okolicy z licznych tras. Znajdą tu coś dla siebie również miłośnicy wędkowania. Ciekawie prezentuje się też oferta tutejszych gospodarstw agroturystycznych.

Z wizytą w Józefowie

W Józefowie pod Warszawą panuje niezwykły mikroklimat, który kształtują dwie rzeki – Wisła i Świder oraz okoliczne sosnowe lasy. W dolinie Wisły utworzono dwa rezerwaty przyrody: Wyspy Świderskie i Wyspy Zawadowskie. Można tu podpatrywać zwierzęta w ich naturalnym środowisku wodnym, jak i zorganizować piknik.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.