Gdy nadchodzi wiosna wiele rodzin szuka pomysłu na kolejne wakacje. Wyjazd za ocean budzi jednak obawy wielu rodziców z dziećmi. Czy słusznie?

Niskie koszty biletów samolotowych i brak wiz sprawiają, że coraz więcej osób podróżuje z Polski do USA. Wśród rodzin najpopularniejsze pozostają jednak kierunku europejskie. Kraje południowej Europy gwarantują dobre plaże, a także możliwość zwiedzania wspaniałych miast, gdy znudzi się nam woda i piasek.

Tymczasem wyjazd do USA z dziećmi może być naprawdę świetnym pomysłem. Jeżeli jesteśmy w stanie pozwolić sobie na nieco wyższy budżet Stany zjednoczone oferują nam wszelkie możliwe atrakcje, których możemy oczekiwać podczas rodzinnego urlopu.

Dobre zaplanowanie podróży oraz samochód z klimatyzację umożliwią także odwiedziny w licznych parkach narodowych, w tym zwiedzanie Doliny Śmierci. Co bardzo ważne, zwiedzanie Ameryki nie musi się wiązać ze spędzaniem większości czasu w samochodzie. Ze względu na bardzo dużą hoteli i udogodnień podróż można rozłożyć na wiele odcinków i korzystać z udogodnień.

Rodzinną podróż do USA najlepiej jednak zacząć od kilku dni w Nowym Jorku z dziećmi. Odwiedziny miejsc, które młodsi i starsi znają z telewizji pozwoli zaaklimatyzować się w Ameryce. To miasto ma świetną ofertę dla dorosłych, jak choćby liczne teatry Broadwayu, ale także atrakcje dla dzieci, znane chociażby z flmu "Kevin sam w Nowym Jorku".

Jeżeli dysponujemy większą liczbą dni wolnych podróż ze Wschodniego Wybrzeża na Zachód, gdzie znajduje się większosć parków narodowych, możemy pokonać samochodem lub koleją. Można jednak skorzystać z samolotu, a w zasadzie wszystkie amerykańskie linie lotnicze funkcjonują w modelu podobnym do europejskich tanich przewoźników. Umożliwia to znalezienie taniego przelotu, na przykład na trasie Nowy Jork - Los Angeles.

Wielu rodziców ma obawy, że mniejsze dzieci źle zniosą czas na pokładzie samolotu. Rzeczywiście może to być opewne wyzwanie dla dzieci najmniejszych. Jednak nastolatki wspaniale się odnajdą wśród oferty filmów, programów i gier, w które wyposażona jest już większość maszyn latających nad Atlantykiem.

Choć wyjazd do USA i spędzenie tak wakacji wiązać się będzie z wydaniem większej sumy pieniędzy niż opcja europejska, zdecydowanie warto rozważyć ten kierunek podróży.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.