Wybierając się w podróż zawsze należy zabrać ze sobą bagaż. Niezależnie czy będzie to weekendowy wypad czy dłuższe wakacje, należy ze sobą zabrać niezbędne rzeczy i przygotować się na każdą ewentualność.

Zanim dokona się wyboru, trzeba odpowiedzieć sobie na ważne pytanie. Czym będę podróżować? Samolot, samochód, pociąg a może inny środek lokomocji. Dlaczego trzeba mieć na uwadze rodzaj transportu? Choćby dlatego, żeby przewidzieć czy bagaż przetrwa w takich warunkach czy też nie. Wybierając się w podróż do wyboru jest walizka albo torba podróżna. Niby nie ma różnicy, ale wybór nie jest do końca oczywisty i prosty.

Torba podróżna jest poręczna, pomieści więcej rzeczy a pakowanie jest szybkie i proste. Dzisiejsze torby podróżne różnią się od dawniejszych wyglądem i funkcjonalnością, teraźniejsze są wyposażone w kółka i wygodne wysuwane rączki, co znacznie ułatwia transport bagażu. Torby nie trzeba zatem taszczyć za sobą, szczególnie istotne w przypadku korzystania z bagażu przez dzieci, kobiety i osoby starsze. Minusem torby są często zmięte ubrania i mimo wcześniejszego układania pomieszane z innymi przedmiotami.
Torba podróżna sprawdzi się najlepiej na krótki wyjazd.

Walizka natomiast, posiada wiele kieszonek i przegródek co przydaje się w podróżach samolotem czy pociągiem, ale i w samochodzie znajdzie swoje miejsce. Można w niej przewozić drobne przedmioty, dokumenty, pieniądze czy telefon komórkowy. Walizka jest mocna, stabilna i doskonała dla lubiących ład i porządek. Ubrania nie mną się a mniejsze przedmioty nie przemieszczają. Walizka na kółkach to świetne rozwiązanie w długich podróżach. Na rynku dostępnych jest wiele walizek plastikowych, które są lekkie i poręczne. Walizki są bardziej wytrzymałe na wstrząsy a przedmioty mniej narażone na zniszczenie. Wyróżnić można walizki ; miękkie, półtwarde i twarde.
Najczęściej wybierane są półtwarde, mają stabilną i mocną obudowę a jednocześnie są na tyle elastyczne, że zmieszczą się w wymagającym luku bagażowym. Walizka na kółkach to wygodne rozwiązanie.

Walizki i torby podróżne często są wodoodporne i zrobione z trwałego materiału. Dla bardziej wymagających są walizki i torby podróżne wykonane ze skóry naturalnej. Należy pamiętać, że takie walizki i torby nie różnią się znacznie od tych wykonanych z materiałów syntetycznych poza ceną, która waha się w granicach kilkuset złotych nawet do kilku tysięcy złotych.

Wybór pomiędzy walizką a torbą podróżną nie jest prosty, ale mając porównanie łatwiej się zdecydować i cieszyć się podróżą.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.