Dla wielu miłośników podróży, Gdańsk jest bardzo ciekawym celem wycieczki. wizyta w Gdańsku to wyjątkowa okazja dla tych turystów, którzy pragną nacieszyć się spotkaniami z wyjątkowymi zabytkami. Na brak skarbów dawnego budownictwa nie można tu narzekać. Na jakie budowle opłaca się zwrócić szczególną uwagę?

W gronie tych budowli, którym warto się uważniej przyjrzeć, jest Ratusz Głównego Miasta. Gmach ten stanowi bardzo ważną część miejskiej panoramy, zalicza się też do grona najważniejszych zabytków starówki w Gdańsku. Ta jedyna w swoim rodzaju perełka architektury robi ogromne wrażenie na zwiedzających. Ratusz ten intryguje nie tylko wspaniałą sylwetką a także piękną elewacją. Gmach ten to jednocześnie wspaniałe sale, które koniecznie trzeba odwiedzić. Muzeum, które mieści się w murach ratusza dawnej siedziby miejskich urzędników może się pochwalić licznymi zbiorami. Reprezentacyjne sale robią wrażenie, a wizyta w gdańskim ratuszu staje się dla wielu gości wspaniałą lekcją historii.Ratusz to tylko jedna z wielu zabytkowych budowli, jakimi może nas oczarować Gdańsk. By zobaczyć wszystkie skarby tego miasta, warto wybrać się na dłuższą wycieczkę po jego obszarze.

Dobre zagospodarowanie sprawia, iż w mieście tym bez przeszkód można znaleźć tanie noclegi o każdej porze roku, co sprawia, że zorganizowanie takiego wypoczynku staje się coraz łatwiejszym zadaniem.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.