Wycieczki na teren państw skandynawskich od kilku lat cieszą się znaczną popularnością. Z jakich względów tak się dzieje? Wyjaśnienie jest łatwe - Skandynawia to unikalne atrakcje, niespotykany świat przyrody i imponująca kolekcja ciekawych budowli.

Wśród tych krajów skandynawskich, którymi z pewnością warto się zainteresować, jest Szwecja. Kraj ten ma się czym poszczycić, a poważne biura podróży już wiele lat temu zaobserwowały turystyczny potencjał tego państwa. Jednym z piękniejszych miejsc, którymi zdoła zauroczyć turystów Szwecja, staje się ośrodek miejski znany pod nazwą Uppsala. To bardzo istotny dla szwedzkiej nauki ośrodek uniwersytecki, na terenie którego można zobaczyć wiele atrakcyjnych obiektów o ogromnej wartości historycznej. Dla amatorów przeszłości najważniejszym punktem w programie niemal każdej wycieczki po tejże części Szwecji będzie jednakże nie ścisłe centrum miasta, lecz wiekowa osada pochodząca z czasów pogańskich, leżąca kilku kilometrów od współczesnego miasta. Gamla Uppsala to unikalne miejsce. Założona w VI stuleciu, znana była z krwawych ofiar, jakie składano tutaj dawniej bóstwom.

Dziś Gamla Uppsala to przede wszystkim takie atrakcje, jak olbrzymie kurhany królewskie. To jedna z cenniejszych pamiątek z dawnych czasów oraz jedna z najbardziej oryginalnych atrakcji turystycznych, z jakimi można się zetknąć w trakcie wypraw w rejonie Uppsali.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.