Będzin jest jednym z najciekawszych ośrodków miejskich jakimi może się pochwalić Zagłębie. Tutejsze obiekty sprawiają, że wycieczki po Będzinie stają się dla wielu z nas wspaniałą lekcją historii.

Co trzeba zobaczyć w trakcie poznawania tego miasta? Jakie atrakcje znajdujące się w Będzinie mogą zrobić na odwiedzających największe wrażenie? Będzin może się pochwalić ważną pamiątką z czasów średniowiecza. Są nią pozostałości średniowiecznych murów miejskich, które przed wiekami otaczały całe historyczne miasto. Wśród zabytków sakralnych wyróżnia się kościół parafialny Świętej Trójcy. To cenna pamiątka, pamiętająca okres panowania Kazimierza Wielkiego.

Przedwojenny Będzin był istotnym ośrodkiem osadnictwa dla ludności żydowskiej. Do dziś przypominają nam o tym tak ważne miejsca, jak Plac Bohaterów Getta Będzińskiego na obszarze getta a także Dom Modlitwy Cukermana. Zachwyca również synagoga Mizrachi, nad którą opiekę sprawuje obecnie Muzeum Zagłębia. Placówka ta ma jeszcze pod swoją opieką Pałac na Gzichowie oraz zamek, wzniesiony w czasach Kazimierza Wielkiego. Obecnie w miejscach tych można oglądać interesujące wystawy, dzięki którym można dobrze poznać dzieje Będzina a także jego dawnych mieszkańców.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.