Czy wiecie, że rezygnując np. w picia lub jedzenia w samolocie, możemy sporo zaoszczędzić? Jest wiele tanich lotów – Barcelona, Neapol czy inne miejsca na ziemi. Aby je znaleźć, wystarczy skorzystać z wyszukiwarki tanich lotów. Jak to zrobić? I jakie są jeszcze inne sposoby na tanie podróżowanie?

Sposoby na tanie podróżowanie – wymiana, kempingi

Jednym ze sposobów na tanie zwiedzanie innych krajów jest podróżowanie poza sezonem. Terminy mniej popularne są tańsze. Jest wtedy też mniej ruchu. Inne sposoby to:

 • karty zniżkowe

 • polowanie na okazje cenowe

 • podróżowanie w większych grupach

 • wybieranie hosteli i domów studenckich albo tanich hosteli zamiast droższych hoteli

 • korzystanie z porównywarek cen

 • couchsurfing – wymiana z innymi turystami

 • kempingi

 • noclegi w namiotach

 • szukanie porad innych podróżników w internecie

 • targowanie się o cenę

Ciekawy pomysł na tanie podróżowanie to naśladowanie lokalsów – zazwyczaj szukamy porad innych podróżników, ale to właśnie często tubylcy wiedzą najlepiej, gdzie można znaleźć ciekawy szlak czy gdzie tanio zjeść. Poza tym można...

 • korzystać z darmowego internetu w kawiarniach, centrach handlowych i hotelach

 • korzystać ze zniżek nam przysługujących – zniżek dla seniorów, studentów, rodzin z dziećmi

 • zaoszczędzić na podręcznych rzeczach, które weźmie się ze sobą z kraju, a których nagle możemy potrzebować w podróży i które są drogie na miejscu – tabletki przeciwbólowe, bandaże, itp.

Pamiętaj jednak, że przed wyjazdem do danego kraju warto poznać jego stan epidemiczny oraz sprawdzić wymogi w przekraczaniu granic. Gdzie wyjechać? Podobno im dalej od kraju, tym bezpieczniej. Stosunkowo bezpieczna są też Nowa Zelandia, Austria, Dania, kanada, Szwajcaria i Singapur.

Tanie loty - rezerwacja

Zaoszczędzić na bilecie lotniczym możemy korzystając w wyszukiwarki tanich lotów. Wpisując wyszukiwarkę takie frazy jak tanie loty rezerwacja i tanie loty Barcelona, znajdziemy korzystne linie lotnicze. Nie każdy wie, że spośród około 5 tysięcy linii lotniczych na świecie tylko zaledwie kilka z nich jest znanych i ekskluzywnych, takich jak Airlines czy Qatar Airways. Reszta to tanie linie, których niskie koszty oznaczają np. brak bezpłatnych napojów i posiłków. Ale przecież napoje możemy wziąć ze sobą. Jedzenie też. Rezygnacja z jednego rodzaju luksusu może wygenerować sporą oszczędność. Zaoszczędź na przykład na pokładowych gazetach, multimediach, pełnej obsłudze bagażu, ograniczonym czasie pobytu na lotnisku. Często też tani bilet lotniczy wiąże się z mniejszą ilością dostępnych miejsc. Korzystając wyszukiwarki tanich lotów możemy też skorzystać z innych udogodnień, takich jak rezerwacja hostelu lub hotelu.

Jak wiedzieć szybciej o tanich lotach?

Wpisując w wyszukiwarkę tanich lotów frazy typu tanie loty rezerwacja, tanie lotyBarcelona i poszukując niedrogich połączeń, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Na przykład na wymiar i wagę bagażu - bagaż kilka centymetrów większy może generować dopłatę. Aby wyszukiwać loty w odpowiednim momencie a nie w sposób przypadkowy i aby znajdować więcej okazji, dobrze jest subskrybować newslettery z ofertami biletów. W ten sposób dostaniemy wiadomość mailową w przypadku np. zmiany ceny biletu czy zmiany zwykłej oferty na promocyjną.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.