Wiosna to wyjątkowy czas, w którym przyroda budzi się do życia. Po zimowej szarudze, mrozach, monotonii krajobrazu wszyscy czekamy na zieleń, świergot ptaków i możliwość spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Kiedy nadarza się okazja wyjazdu na urlop szukamy odpowiedniego miejsca, w którym moglibyśmy swobodnie odpocząć i jednocześnie zaczerpnąć całym tchem z dobrodziejstw przyrody. Zastanawiamy się, czy wyjazd w góry wiosną jest dobrym pomysłem, jakie zalety i wady niesie ze sobą wiosenny pobyt w górach?

Wyobraźmy sobie piękne doliny i przełęcze, które zaczynają się zielenić, rosną pierwsze wiosenne kwiaty, szemrają górskie strumyki. Widzimy jak powoli przyroda budzi się do życia, szczególnie zachwyca nas kontrast pomiędzy zieloną już ukwieconą łąką połoniny, a ośnieżonymi jeszcze szczytami. Ale bez wątpienia piękne krajobrazy i cudowne widoki to nie jedyne zalety wyjazdu w góry. Warto podkreślić również walory prozdrowotne. Jeśli przebywamy na wysokości powyżej tysiąca metrów nad poziom morza nasz organizm zaczyna intensywnie pracować. Zwiększa się produkcja czerwonych krwinek i przyspiesza gospodarka tlenowa. Dodatkowo żwawe wędrówki na świeżym powietrzu skutkują przyspieszeniem krążenia, lepszym dotlenieniem i poprawą kondycji. Ale nie tylko spacery górskie służą naszemu zdrowiu. Nasze samopoczucie i dobry nastrój z pewnością poprawią się, kiedy będziemy mieli okazję zapoznać się z kulturą i urokiem osobistym górali. Któż jak nie góral opowie o ciekawych historiach, wydarzeniach, czy humorystycznych anegdotach.

Jeśli ktoś pokocha góry, piękne krajobrazy, piesze wędrówki trudno mu w ogóle zrozumieć sensowność dyskusji wyjazdu w góry. Bo rzeczywiście prawie zawsze pojawia się miłość do gór „od pierwszego wejrzenia”. Ale w okresie wiosennym pogoda potrafi być kapryśna i w pewnych sytuacjach może pokrzyżować plany. Szczególnie ta zmienność wiosennej pogody może być uważana za wadę. Ktoś, kto liczył na spacer w wiosennych promieniach słońca może poczuć się niemiło zaskoczony, kiedy nagle zerwie się wiatr i nadejdą chmury niosące wiosenny deszcz. Dlatego gwarancją dobrej zabawy podczas wiosennych wędrówek w górach jest odpowiednie przygotowanie. Należy pamiętać, że górska pogoda w okresie wiosny jest szczególnie zmienna, a sama pani zima nie tak szybko i łatwo odpuszcza. Dlatego należy przygotować odpowiednią odzież i buty. Warto też zadbać o odpowiedni wybór miejsca pobytu. Najlepiej zapewnić sobie zakwaterowanie w czystych i gustownie urządzonych pokojach w pensjonacie, który będzie oddawał klimat związany z górami. Zlokalizowany w pobliżu szlaków górskich pensjonat http://www.parzenica-bialka.pl/ zadbał nie tylko o komfort gości, ale także o relaks i rozrywkę na wypadek kaprysów pogody. Sauna, wiele udogodnień i sprzętów do różnego rodzaju gier, altana z miejscem na ognisko to wszystko z pewnością uatrakcyjni wiosenny pobyt w górach. A wyjątkowa aranżacja przestrzeni, łącząca nowoczesność z tradycyjną kulturą góralską z pewnością wprowadzi gości w niepowtarzalny klimat gór.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.