Londyn uważany jest za jedno z najbardziej ciekawych miast europejskich. Jest tutaj wszak w gruncie rzeczy bez liku fascynujących miejsc, że z nie ulega wątpliwości żaden turysta nie może się nudzić. Ciekawą architekturę podkreślają bowiem zabytki i inne obiekty, które nadzwyczaj intensywnie przywołują historię Wielkiej Brytanii i jej monarchistyczny system polityczny. Nie inaczej atrakcyjność londyńskiej drogocennej architektury określają te atrybuty, jakie są zespolone z arystokratycznym przekrojem społeczności. Dla większości angielski styl kojarzy się z elegancją, dostojeństwem, gustem i majestatycznym wyglądem. Jednak, gdy skorzysta się z pomocy dobrego lokalnego przewodnika, okazuje się, że Londyn proponuje o wiele bardziej różnorodne atrakcje.

Z bez wątpliwości najwygodniej będzie skorzystać z gotowych propozycji wycieczek fakultatywnych po Londynie. Żaden londyński przewodnik nie zdoła nie uwzględnić najbardziej charakterystycznego zakątka Wielkiej Brytanii, to znaczy Pałac Buckingham, zwłaszcza w momencie zmiany warty. W pałacu pomieszkuje królowa i jej najbliższa rodzina. Nieraz, szczególnie, jeżeli zdecydujemy się na lokalnego przewodnika, który dobrze zorientował się w zwyczajach Royal Family, można dostrzec kogoś ważnego, lub choć posłuchać jakiś bardzo ciekawych pałacowych plotek.

Równie ważnym miejscem jest zespół budynków, w skład którego wchodzą popularna baszta zegarowa Big Ben a także Pałac Westminsterski. Pałac Westminsterski jest siedzibą brytyjskiej Izby Gmin, Izby Lordów i innych urzędów i wolno zwiedzić razem z przewodnikiem. Znajdująca się w sąsiedztwie neogotycka wieża z 1834 roku ma wysokość 96,3 metrów, a jej tarcze posiadają średnicę 7 metrów. Następnym historycznym zabytkiem, do jakiego niechybnie zawiedzie nas przewodnik jest Opactwo Westminsterskie. To wielowiekowa najważniejsza katedra Wielkiej Brytanii, w której od 1066 r. mają miejsce wszelkie koronacje angielskich włodarzy i inne znaczące królewskie uroczystości.

Budynek Tower of London sławny jest głównie z tego, że przez setki lat stanowił więzienie. Trudno było komukolwiek się z niego wydobyć, bowiem wyłączne dostęp znajdowało się od strony Tamizy, dostać tam można było jedynie łódką. Aktualnie niezwykłą atrakcję stanowi zlokalizowana tam wystawa Klejnotów Królewskich. Przewodnik poprowadzi nas bezsprzecznie przez wiktoriański zwodzony most Tower Bridge, który jest następną fascynującą londyńską atrakcję turystyczną.

Na miłośników sztuki nowoczesnej oczekuje popularne muzeum Tate Modern, które prezentuje kolekcje od 1900 roku. Kolejną atrakcją jest taras widokowy mieszczący się na 10 piętrze budynku, z którego rozciąga się śliczna panorama miasta. Jeżeli pragnąłbyś zobaczyć Londyn z lotu ptaka, ale z całkowicie innej perspektywy możesz wybrać się do Sky Garden. Stąd dostrzeżesz uroczy widok na na Tower Bridge, The Shard oraz Tamizę. Jednakże atrakcyjne londyńskie Golden Eye nie ma sobie równych, bo stanowi najwyższe na ziemi podparte koło obserwacyjne o wysokości 135m. Można wsiąść w jedną z 32 przeszklonych kapsuł i nasłuchując wirtualnego przewodnika zachwycać się zmieniającą się panoramą miasta.

Osobliwych atrakcji bezsprzecznie przyniesie przechadzka po londyńskich targowiskach. Niespotykany koloryt Borough Market, najstarszego targu spożywczego w Londynie jest jedyny w swoim rodzaju. Słynny Portobello Road Market to bazar w stylu vintige. Mieści się tutaj całe zatrzęsienie oldschoolowych pubów, stoisk, sklepików i straganów. Zupełnie odrębną atrakcję stanowi londyńskie Chinetown - tutaj można skosztować i kupić najdziwniejsze i najbardziej egzotyczne specjały na ziemi.

Londyn przeto skrywa niemało tajemnic. Warto wobec tego przyzwoicie przygotować się do zwiedzania metropolii. Kluczowe jest, aby popytać o właściwego przewodnika, który zademonstruje nie wyłącznie te w największym stopniu znane atrakcje turystyczne, ale także zaprowadzi w inne, klimatyczne i znamienne londyńskie zakątki.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.