Strajk kolejarzy, który rozpoczął się wczoraj w Belgii doprowadził do powstania znacznych utrudnień w ruchu. We Flandrii nie wyruszyło rano na trasę aż 30 procent pociągów, zaś w Walonii kursu nie podjął żaden pociąg. Skutki strajku odczuwalne były także w ruchu międzynarodowym.

Informacja o zaistniałych zakłoceniach w ruchu kolejowym we wspomnianych regionach wyszła z agencji prasowej Belga. Strajk ma trwać do wieczora, zorganizowany został w ramach protestu przeciw wprowadzeniu planowanych przez państwowe koleje belgijskie SNCB oszczędności oraz działań modernizacyjnych.

Strajk pracowników kolei miał wpływ także na kursy międzynarodowych pociągów dalekobieznych. Składy, które jechały z niemieckiej Kolonii do Brukseli dojedżały jedynie do Akwizgranu znajdującego się przy granicy. Zorganizowana została zastępcza komunikacja autobusowa. Pociąg Eurostar, którego trasa to Londyn - Bruksela dojeżdzał do Lille na pólnocy Francji, w czasie dnia będzie kursować niewiele składów pociągu Thalys.

W godzinach porannych jedynie co trzeci pociąg jeździł na trasie pomiędzy Brukselą a lotniskiem Zaventem.

Informacje

Serwis Hotel-Prestige jest własnością firmy Sitte.pl. Wszystkie zamieszczone artykuły i materiały są chronione prawami autorskimi i nie można ich kopiować bez zgody naszej firmy. Jeśli mają Państwo ciekawe materiały i chcą je opublikować na łamach naszego serwisu prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Kontakt

606 281 023
81 473 2011
 

sitte.pl
 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.